Finał Wojewódzki Coca-Cola Cup

Piłka nożna. Szkoła Podstawowa nr 5 z Kraśnika i lubelskie Gimnazjum nr 5 zwyciężyły w wojewódzkich rozgrywkach piłkarskiego turnieju Coca-Cola Cup. Drużyny te już w poniedziałek będą reprezentowały Lubelszczyznę w półfinale krajowym w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wielki turniej, w którym biorą udział co roku tysiące szkolnych zespołów z całej Polski jest rozgrywany już po raz szósty. W tym roku na starcie stanęło blisko 4,5 tys. drużyn. Do finału wojewódzkiego rozegranego na obiektach MOSiR w Krasnymstawie zakwalifikowały się 24 reprezentacje szkół podstawowych i tyle samo drużyn gimnazjalnych.

W grupie starszej w finale spotkały się zespoły lubelskiego Gimnazjum nr 5 i Gimnazjum nr 1 z Kraśnika. Zwyciężyli lublinianie 1:0. W meczu o trzecie miejsce Gimnazjum nr 1 ze Świdnika wygrało 4:3 z Gimnazjum nr 2 z Łukowa.

Wśród szkół podstawowych mistrzem województwa lubelskiego została SP nr 5 z Kraśnika po zwycięstwie w finale nad SP nr 5 z Białej Podlaskiej 4:3. Trzecia była SP nr 4 z Łęcznej, która pokonała 9:0 SP ZSO nr 2 z Chełma.

Królami strzelców zostali Radosław Kursa (Gimnazjum nr 5 w Lublinie, 10 bramek) oraz Ariel Borysiuk (SP nr 5 z Białej Podlaskiej, 21 bramek).

Mistrzowie Lubelszczyzny już pojutrze zagrają w półfinałach krajowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zespół z Kraśnika zmierzy się ze SP z Horyńca Zdroju (Podkarpacie), SP Nowiny (Świętokrzyskie) i ze SP nr 104 z Krakowa (Małopolska).

Gimnazjum z Lublina zagra z Gimnazjum nr 2 z Lubaczowa (Podkarpacie), Gimnazjum nr 1 z Włoszczowej (Świętokrzyskie) i z Gimnazjum nr 25 z Krakowa (mistrz Małopolski).

Finał zostanie rozegrany od 18 do 20 czerwca w Warszawie. Wystąpi w nim po osiem drużyn w każdej grupie wiekowej. Nagrodą dla najlepszych zespołów będzie wyjazd na turniej piłkarski do Włoch.