Przed meczem Tłoki Gorzyce - Cracovia

Jeśli Cracovia chce jeszcze marzyć o bezpośrednim awansie do ekstraklasy, to niedzielny mecz w Gorzycach o godz. 17 musi wygrać. "Pasy" zagrają bez Michała Świstaka i najprawdopodobniej Piotra Bani.
Świstak - student WSP - wyjechał na praktykę uczelnianą poza Kraków. Bania wciąż leczy uraz mięśnia skośnego brzucha i wczoraj nie trenował. - Jest znacznie lepiej, ale dopiero po sobotnim treningu będę wiedział więcej - wyjaśniał "Baniowy".

W jakim składzie zagra Cracovia? Dokładnie w takim jak w drugiej połowie wygranego meczu z ŁKS. Na lewej obronie wystąpi Marek Baster, na lewej pomocy Krzysztof Przytuła, a w środku Paweł Drumlak. W opinii trenera Cracovii Wojciecha Stawowego Baster grał z ŁKS lepiej w obronie niż w pierwszej połowie w pomocy, a druga linia złożona z Marcina Bojarskiego, Arkadiusza Barana, Piotra Gizy, Przytuły i Drumlaka byłaby jedną z najsilniejszych w pierwszej lidze. Dlaczego? - Bo stanowią ją zawodnicy nie tylko znakomicie wyszkoleni technicznie, ale na dodatek kreatywni - tłumaczy trener.

Wczoraj piłkarze pod okiem trenera Wacława Mirka rozpoczęli zajęcia od serii ćwiczeń rozciągających. Później zostali podzieleni na podgrupy, jedynie Tomasz Wacek, przechodzący rehabilitację po ciężkiej kontuzji, samotnie biegał wokół stadionu i po 45 min zszedł do szatni.

Jedna grupa zawodników grała w dziadka (sześciu na dwóch - dwoma piłkami), druga ćwiczyła żonglerkę, trzecia podania i strzały na dwie bramki bronione przez Marcina Cabaja i Sławomira Olszewskiego. Trening zakończyła gra dwóch drużyn na jeden kontakt na jednej trzeciej boiska. - Co tak stoicie?! Piłka się odbija, a wy nic - strofował kolegów "Olsza", gdy bezradnie odprowadzał piłkę wpadającą do siatki po uderzeniach Bastera, Łukasza Szczoczarza i Roberta Kolasy.

- To będzie ciężki mecz, bo jedna drużyna nie jest pewna awansu, a druga ligowego bytu - prognozuje Stawowy. Na dwie kolejki przed końcem drugiej ligi wiadomo jedynie, że Pogoń jest w ekstraklasie, a Aluminium spadło do trzeciej ligi. - Pod względem atrakcyjności ekstraklasa niech się schowa - podkreśla z dumą trener.

Po sobotnim rozruchu piłkarze jadą do Gorzyc, zatrzymają się w hotelu w Stalowej Woli.

Cracovia: Olszewski - Radwański, Węgrzyn, Skrzyński, Baster - Bojarski, Baran, Giza, Przytuła - Szczoczarz, Drumlak.

Relację z meczu w Gorzycach przeprowadzi Radio Kraków (godz. 17).

PZPN karze Cracovię

10 tys. zł będzie musiała zapłacić Cracovia za zakłócenie porządku na stadionie, naganne zachowanie spikera, przebywanie osób nieuprawnionych na konferencji prasowej, obraźliwe wypowiedzi przedstawicieli klubu, które szkalowały działaczy PZPN w trakcie oraz po meczu z Pogonią Szczecin. Za podważanie decyzji i kompetencji sędziowskich oraz używanie wobec arbitrów słów niecenzuralnych i obraźliwych 5 tys. zł uiści prezes Cracovii Paweł Misior.

Rywal Cracovii: Tłoki Gorzyce

- Z Cracovią musimy wywalczyć co najmniej punkt. Wtedy nie będzie miało znaczenia, czy w ostatniej kolejce Polar wygra z Piastem - mówi trener Tłoków Marek Motyka.Piłkarze Tłoków w niedzielę muszą zdobyć jeden punkt, by zapewnić sobie udział w barażach o utrzymanie. Oczywiście może się zdarzyć i tak, że Tłoki przegrają z Cracovią, a mimo to będą w barażach. Ale wtedy w ostatniej kolejce, gdy gorzyczanie będą pauzować, Polar Wrocław nie może wygrać w Gliwicach.

W meczu z Cracovią nie zagrają m.in. Tomasz Tułacz i Paweł Szafran. - Z Cracovią nie będzie łatwo. Ale zrobimy wszystko, by zdobyć ten upragniony punkt. Pocieszam się, że zagrają już Darek Solnica, Marcin Dziewulski i Zbyszek Syguła - dodaje Motyka.

Na pytanie, czy Tłoki będą bronić remisu, czy zagrają otwartą piłkę, trener Motyka odpowiada: - Pójście na wymianę ciosów z takim rywalem jak Cracovia to samobójstwo, ale zbyt głęboka obrona też może się źle skończyć. Być może zagramy tak jak Cracovia, systemem 4-4-2 z zabezpieczeniem skrzydeł, i zagęścimy strefę środkową. Najważniejsze jednak, by zdobyć choć punkt, bo w ostatniej kolejce już na nic nie będziemy mieć wpływu - kończy trener Tłoków.

Pary 33. kolejki II ligi

(wszystkie mecze w niedzielę o godz. 17): Tłoki Gorzyce - Cracovia Kraków, Stasiak/KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów - Arka Gdynia, RKS Radomsko - Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin - GKS Bełchatów, Szczakowianka Jaworzno - Piast Gliwice, Aluminium Konin - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pauzują: Polar Wrocław i ŁKS Łódź.Czołówka tabeli

1. Pogoń286057:19
2. Zagłębie285739:24
3. Cracovia285447:22
4. Bełchatów285343:23
5. Szczakowianka285154:25


W ostatniej kolejce zagrają: Cracovia - Szczakowianka, Zagłębie - Pogoń, Bełchatów - Aluminium, Arka - Radomsko, Piast - Polar, Podbeskidzie - ŁKS, Jagiellonia - Ruch. Pauzują Tłoki i Stasiak.