Trzy medale zawodników Jutrzenki na Eurojudo 2004

Przemysław Ziółkowski, Krzysztof Jakubowski i Piotr Jankowski walczyli jak lwy. Pierwszy wywalczył srebrny, pozostali brązowe medale. Łódź i pierwszy turniej po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, będą miło wspominać
Turniej w Łodzi zorganizowała miejscowa Gwardia. Po raz szósty odbył się on z okazji Dnia Dziecka, ale po raz pierwszy zyskał nową nazwę Eurojudo 2004. Wzięło w nim udział prawie 600 osób. Gości z zagranicy najliczniej reprezentowali Niemcy (3 kluby) i Estończycy (2 kluby). Ale na matach rywalizowali też Słowacy, Słoweńcy, Węgrzy, Ukraińcy, Łotysze i Rosjanie. Dzięki temu poziom walk był bardzo wysoki.

Płocką Jutrzenkę reprezentowało 10 zawodników. Wśród nich najlepiej zaprezentował się Przemysław Ziółkowski. Wychowanek Wojciecha Pudlika w kategorii wagowej 44 kg, wywalczył srebrny medal. Inny podopieczny Pudlika, Krzysztof Jakubowski (55 kg), zdobył brąz. Medal w tym samym kolorze przypadł w udziale Piotrowi Jankowskiemu (+81 kg). Jego trener Rafał Wróblewski, który jeszcze nie tak dawno sam walczył na matach, i tak promieniał ze szczęścia.