Najlepsi polscy karatecy będą walczyć w Toruniu

Torunianka Anna Kulczyńska będzie jedną z faworytek trzeciej odsłony Polskiej Ligi Karate. Początek zawodów w sobotę 19.00 na Rynku Staromiejskim
Polska Liga Karate istnieje od dwóch lat. Wyłania reprezentacje kraju na ważne zawody jesienne. Tym razem jest to zaplanowany na październik Puchar Europy, na który pojadą po dwie najlepsze panie i dwóch najlepszych panów.

Do klasyfikacji generalnej liczą się wyniki z czterech turniejów. Dwa już rozegrano w Lublinie i Zamościu. Kulczyńska w obu imprezach zajmowała drugie miejsce i taką też lokatę okupuje w generalnej klasyfikacji. Wyprzedza ją jedynie najlepszą polska zawodniczką Marta Niewczas z Rzeszowa. - Myślę, że mam spore szanse na jedno z dwóch czołowych miejsc - mówi instruktorka Kumade Toruń. W Toruniu oprócz miejscowych kibiców będzie ją dopingował brat Piotr, który przewodzi stawce wśród mężczyzn.

W każdym turnieju zawodnicy wychodzą na matę trzy razy (w Toruniu cztery, bo w Zamościu z powodu deszczu zawody zostały przerwane). Za zwycięstwo w kata, czyli pokazie własnych umiejętności zdobywa się dwa punkty, za triumf w kumite, czyli w bezpośrednim pojedynku nawet trzy (w przypadku zwycięstwa przed czasem). Finał Ligi zaplanowano w sierpniu w Sopocie.

Początek zawodów na Rynku Starmiejskim dziś o 19.