Van Nistelrooy z Łazisk na Ludowym?

Daniel Goszczyński, sponsor ŁKS Łódź, chce sprzedać do Zagłębia Sosnowiec Bartosza Sobkowicza, 19-letniego napastnika łódzkiego klubu, który w rundzie jesiennej grał w trzecioligowej Stali Głowno. - Że ktoś chce kogoś sprzedać, to jeszcze za mało, najpierw musi go ktoś chcieć. Zobaczymy, co z tego wyniknie - mówi Krzysztof Tochel, trener Zagłębia.

Przed kilkoma dniami trener Tochel zorganizował casting dla młodych zawodników, którzy mogliby dołączyć do kadry zespołu. - Najlepsze wrażenie zrobił Artur Kopytko (Polonia Łaziska Górne), który prawdopodobnie dostanie jeszcze szanse gry - dodaje.

Kopytko to niezwykle bramkostrzelny napastnik, działacze klubu z Łazisk mówią o nim "nasz Van Nistelrooy".

W przerwie letniej Zagłębie chce pozyskać sześciu piłkarzy. - 28 czerwca wyjeżdżamy na obóz do Dzierżoniowa i do tego czasu chce mieć już zespół w komplecie - mówi trener.

- Na razie z nikogo nie rezygnuję, bo sam nie wiem, kto do nas dołączy. Kilku zawodników nie przedłużyło jeszcze kontraktów [Dawid Skrzypek, Mariusz Ujek - przyp. red.] twierdzą, że mają propozycję z kilku klubów, a nawet z zagranicy. W sumie im się nie dziwię, kariera piłkarza trwa krótko i każdy chce wynegocjować dla siebie jak najlepsze warunki - kończy trener.