GCB/Adriana/GP się wzmacnia

Ukrainka Irina Bajdiuk będzie w nowym sezonie podstawową środkową bloku bydgoskiej drużyny siatkarek
- Podpisaliśmy roczny kontrakt. Zabezpieczyliśmy w ten sposób interes zespołu, czyli posiadanie doświadczonej środkowej - wyjaśnia "Gazecie" wiceprezes KS Pałac i zarazem menedżer zespołu Waldemar Sagan. - Tak zdecydowaliśmy w sytuacji, gdy pożegnaliśmy się z Emilią Serafimową i dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Malinowska nie wznowi zajęć po urodzeniu dziecka i że jej kolano nie jest w pełni sprawne - dodaje. - Sprawa Bajdiuk nie jest jeszcze przesądzona. Załatwiamy teraz certyfikaty w federacji ukraińskej, potem w europejskiej i zgłoszenie do naszego związku. Musimy też wnieść stosowne opłaty, ale nie przewidujemy z tym żadnych kłopotów - mówi Sagan.

34-letnia Ukrainka (187 cm wzrostu) w naszym kraju gra już dziewięć sezonów. Z Iskry Ługańsk (jeszcze pod nazwiskiem Fiedczenko) trafiła na trzy lata do Wisły Kraków, później na dwa przeszła do Nike Węgrów i kolejne dwa do Gwardii Wrocław. Ostatnie dwa sezony spędziła w Muszyniance Muszyna. Bajdiuk dołączy do zespołu 19 lipca od początku przygotowań do nowego sezonu.

Czy będą kolejne wzmocnienia? - Jak zawsze w pierwszej kolejności zależy mi, by funkcjonował trzon zespołu i dlatego najpierw rozmawiam z dziewczynami grającymi u nas w poprzednich sezonach. Wszystko bowiem rozbija się o budżet. Mając deklaracje miasta o 500-tysięcznej pomocy, z czego wkrótce mamy dostać pierwszą transzę 150 tysięcy złotych, możemy budować skład - kończy wiceprezes Pałacu.