Ćwierćfinał indywidualnych MP na żużlu w Krakowie

Robert Sawina (Kunter/ GTŻ Grudziądz) zwyciężył w zawodach rozgrywanych na torze Wandy. Pierwszym rezerwowym został Robert Wardzała z Unii Tarnów.

Wardzała w czterech pierwszych startach dwa razy wygrał i raz był drugi. Gdyby w piątym swoim starcie (XVIII bieg) nie dał się wyprzedził Jackowi Rempale i zdobył choć punkt, uniknąłby baraży. W dodatkowym biegu Wardzała wyprzedził śmiałym atakiem Karola Ząbika i Krzysztofa Słabonia.

Zwycięzca Sawina nie zdobył kompletu punktów, bo w IV wyścigu miał defekt motoru. Wychowanek Wandy Dariusz Fijałkowski (obecnie Polonia Bydgoszcz) zajął 13. miejsce z pięcioma punktami. Jarosław Ślęzak z Wandy (zastąpił klubowego kolegę Tomasza Ryszkę) był 15. z jednym punktem.

W XIX biegu inny krakowianin Marek Remian zmienił na starcie najsłabszego zawodnika Rafała Kowalskiego z Polonii Piła. Pewnie by pojechał, gdyby nie pomylił koloru kasków: zamiast niebieskiego, założył biały i został wykluczony. W tym samym biegu Ślęzak nie zdążył na start.

Awans do półfinału: 1. Sawina (Kunter/ GTŻ Grudziądz) 12 pkt, 2. Piotr Świst (ZKŻ/ Quick-mix Zielona Góra) 12 pkt, 3. Łukasz Jankowski (Unia Leszno) 11 pkt, 4. Jacek Rempała (Unia Leszno) 11 pkt, 5. Tomasz Gapiński (Atlas Wrocław) 10 pkt, 6. Piotr Paluch (Stal/Strabag Gorzów) 10 pkt. Rezerwowi: 1.Wardzała (Unia Tarnów) 8+3, 2. Ząbik (Apator/Adriana Toruń) 8+2.

Najlepszy czas w V biegu uzyskał Sawina 71,5 s. Sędziował Zdzisław Fyda z Krakowa. Widzów 500.