Piotr Mandrysz zwolniony z Arki po remisie ze Stasiakiem

- O tym, że Mandrysz nie pracuje już z drużyną poinformowałem trenera i piłkarzy już w przerwie meczu. Nie mogłem patrzeć na nasza grę. Zwolnienie trenera jest efektem postawy naszej drużyny w czterech ostatnich meczach. Potrafiliśmy tylko remisować i zagramy w barażach - powiedział Milewski.

W meczu ze Stasiakiem Arka nie mogła stracić punktów więc trener Piotr Mandrysz postawił wszystko na jedną kartę. Po raz pierwszy w tej rundzie w wyjściowym składzie pojawiło się trzech napastników: Robert Dymkowski, Arkadiusz Aleksander i Karol Gregorek, co miało gwarantować ofensywną grę. Na efekty takiej taktyki nie trzeba było długo czekać, bo już w 2. minucie padła bramka...ale dla Stasiaka. To był cios dla Arki, to gdynianie mieli szybko strzelić bramkę. Gospodarze rzucili się do ataku, ale potwierdziły się fakty z poprzednich spotkań - Arka nie potrafiła zdobyć gola a na dodatek brakowało jej szczęścia. Wystarczy powiedzieć, że między 15. a 32 minutą Aleksander trafił w poprzeczkę, Dariusz Ulanowski w słupek, podobnie jak chwilę później Robert Dymkowski. Z oblężenia bramki Tomasza Dymanowskiego nic nie wynikało. Dokładniejsi byli goście, którzy atakowali rzadko ale tuż przed przerwą po rzucie rożnym podwyższyli na 2:0.

Po drugim ciosie gdynianie nie mogli się pozbierać aż do 83. minuty. Nie mogli stworzyć żadnej sytuacji, obudził ich dopiero potężny strzał Feliksiaka w poprzeczkę. Minutę później gospodarze zdobyli kontaktową bramkę i niespodziewanie zrobiło się gorąco. Patrząc na przebieg drugiej połowy wydaje się to nieprawdopodne, ale w ostatniej minucie Arka wyrównała. Gol Aleksandra nie uratował jednak Mandrysza, który po meczu nie dawał po sobie poznać, że już nie pracuje w Arce. Tuż po konferencji schował się w budynku klubowym.

Nie wiadomo kto poprowadzi drużynę w następnej kolejce, ale pod budynkiem klubowym Arki widziany był Jerzy Jastrzębowski, zwolniony niedawno z gdańskiej Lechii.

Prokom Arka2 (0)
Stasiak Ostrowiec2 (2)
Strzelcy bramek

Arka: Dymkowski (83), Aleksander (89)

Stasiak: Feliksiak (2), Bednarczyk (42)

Prokom Arka: Krupski - Kowalski, Siara, Serocki, - Ulanowski, Murawski, Pudysiak Ż, Stencel (46. Toborek), - Gregorek (56. Bartoszewicz), Dymkowski Ż, Aleksander

Stasiak: Dymanowski - Gostyński, Wieprzęć, Czerbniak, Bednarczyk, - Maciejewski, Przysiuda, Miklosik, (30. Majda), Mrózek, - Podstawek Ż (72. Bała), Feliksiak (90. Sojka)