Złoto na maneżu

Kolejny sukces odniósł Piotr Wierzchowski. Podczas rozgrywanych w Zakrzowie międzynarodowych mistrzostw Polski juniorów w ujeżdżeniu startujący na koniu Fereira Gomes zawodnik WKJ Lublin wywalczył złoty medal
Zawody były jednocześnie eliminacjami przed mistrzostwami Europy. Warto przypomnieć, że ten utalentowany jeździec bronił tytułu zdobytego przed rokiem, a w całej karierze wywalczył już pięć złotych medali w kategorii juniorów młodszych i juniorów. - Obawialiśmy się tego startu - mówi trener Jarosław Wierzchowski. - Koń, na którym jechał Piotr, był świeżo po kontuzji i nie wiedzieliśmy dokładnie, na co go będzie stać. Poza tym konkurencja była bardzo mocna. Oprócz Polaków startowali tam Czesi, Łotysze, Białorusini i Litwini. Po pierwszym dniu mój zawodnik zajmował czwartą pozycję. Potem odrabiał straty i dwa ostatnie konkursy pewnie wygrał. Niestety w konfrontacji międzynarodowej ta sztuka już mu się nie udała i w końcowej klasyfikacji zajął drugą pozycję.

Po tych zawodach lublinianin został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów, które w lipcu odbędą się w Danii.