Toruńska Amatorska Liga Koszykówki

Dopiero w środę poznamy najlepszy amatorski zespół koszykarski Torunia. W drugim meczu finału Rembet Plus przegrał z Jaworem różnicą 14 punktów, choć do przerwy prowadził aż 52:36.

W przerwie meczu niewiele wskazywało, że gospodarze nie będą świętowali mistrzowskiego tytułu. W drugiej kwarcie zaprezentowali się perfekcyjnie dzięki Piotrowi Gutowskiemu. Były zawodnik AZS zdobył w tym czasie ponad połowę z całego swojego 33-punktowego dorobku meczowego. Po przerwie to jednak mistrzowie ligi byli znacznie lepsi. Gutowski nie miał już okazji do rzutów z dystansu, a podczas akcji podkoszowych mógł liczyć jedynie na wsparcie Tomasza Wilka. Jawor popisał się za to doskonałą serią rzutów z dystansu. W trzeciej kwarcie goście trafili aż sześciokrotnie, a bohaterem tej odsłony był Marek Motyka, autor 12 punktów. Mimo tego jeszcze przed ostatnią kwartą Rembet Plus miał niewielką przewagę - prowadził 75:69. Ostatnia część meczu to jednak popis jednego zawodnika. Janusz Zielke, choć znacznie starszy od większości swoich rywali bez problemu wykorzystywał każdy najmniejszy błąd defensywy Rembetu. Dzięki jedno ośmiu udanym akcjom z gry Jawor przegrywając 73:78 doszedł do stanu 88:82. Gospodarze odpowiedzieli "trójką" Wilka, ale wtedy mistrzowie ligi znów zdobyli 11 punktów z rzędu.

Trzecie spotkanie odbędzie się w czwartek o 19.30 w sali Straży Pożarnej przy ul. Legionów. Oficjalne zakończenie sezonu zaplanowano na piątek o 19 w sali UMK przy Gagarina.