PKB Poznań - Gwardia Warszawa 12:8

Tylko sześć pojedynków stoczyli pięściarze z Poznania i Warszawy. Mistrzowie Polski wygrali drugi w tym sezonie mecz na własnym ringu i awansowali na drugie miejsce w tabeli.
Jeszcze zanim pierwsi zawodnicy skrzyżowali na ringu rękawice, obu zespołom można było dopisać po cztery małe punkty. Warszawianie nie przywieźli do Areny bokserów w wadze koguciej i średniej, a w zespole PKB zabrakło Łukasza Warchoła, który miał walczyć w najlżejszej kategorii, oraz Krzysztofa Szota (waga piórkowa). Warchoł popadł w konflikt z trenerem Zdzisławem Nowakiem, a Szot nie zmieścił się w limicie wagowym i jeszcze przed meczem wyjechał z Poznania.

Mimo to kibice, którzy pojawili się w Arenie, obejrzeli dziesięć pojedynków. Trzy pokazowe walki stoczyli juniorzy PKB, trenowani przez Michała Nowaka - Włodzimierz Letr (75 kg), Damian Łabuziński i Dawid Rozborski (obaj 48 kg). Ich rywalami byli juniorzy Zagłębia Konin. Potem na ring wyszli dwaj seniorzy z "sąsiednich" kategorii wagowych, którzy swoje pojedynki wygrali walkowerem: Krzysztof Rogowski i Damian Kopeć. W tradycyjnie punktowanym pojedynku lepszy okazał się pięściarz z Poznania (3:0).

Kluczowy dla losów spotkania okazał się pojedynek w kategorii lekkośredniej. Łukasz Wawrzyczek, tegoroczny maturzysta, bardzo udanie rozpoczął walkę. Pierwsze starcie wygrał 6:2, potem jego przewaga wzrosła nawet do 8 pkt. Poznaniak był szybszy, a jego ciosy dokładniejsze. Doświadczony Borucki, choć od drugiej rundy walczył z rozbitym nosem, wytrzymał jednak napór Wawrzyczka i już od drugiej rundy zaczął odrabiać straty. W końcówce pięściarz PKB opadł z sił, a Borucki, głośno dopingowany przez kolegów, starał się odrobić straty. Zabrakło mu na to czasu, ale werdykt sędziów przyznający zwycięstwo Wawrzyczkowi część publiczności przyjęła gwizdami.

Spotkanie oglądał zawodowy mistrz świata wagi lekkiej federacji WBF Maciej Zegan. - Obejrzeliśmy dziś kilka ciekawych walk, szkoda tylko tych walkowerów. Niedobrze, że boks amatorski podupada, że liga się kurczy. Dla nas, zawodowców, lepiej by było, gdybyśmy mieli silniejsze zaplecze w lidze amatorskiej - powiedział Zegan.

PKB Poznań - Gwardia Warszawa 12:8

WYNIKI WALK (na pierwszym miejscu gospodarze):

51 kg: Łukasz Maszczyk (Gwardia) walkower; 54 kg: Krzysztof Rogowski (PKB) walkower; 57 kg: Damian Kopeć (Gwardia) walkower; 60 kg: Mariusz Koperski - Jarosław Bieniek 29:10; 64 kg: Paweł Krogulewski - Michał Starbała 9:33; 69 kg: Łukasz Wawrzyczek - Krystian Borucki 26:23; 75 kg: Sebastian Rzadkiewicz (PKB) walkower; 81 kg: Sławomir Mordoń - Lech Umbrasiewicz wygrał Mordoń w 3. r pps; 91 kg: Marcin Pryczek - Daniel Penza 25:5; +91 kg: Roman Kapitanienko - Mariusz Wach 6:29.

W innym meczu:

Walka Zabrze - Hetman Białystok10:10
1. Gwardia Wrocław4646:34
2. PKB POZNAŃ4542:38
3. Hetman Białystok3436:24
4. Walka Zabrze4232:48
5. Gwardia Warszawa3124:36