Nasi wioślarze poza podium w Pucharze Świata

Najlepiej wypadła czwórka podwójna Sławomira Kruszkowskiego (AZS/UMK/Optometria Karczewski/Filar Toruń). Brązowi medaliści mistrzostw świata zajęli w finale czwarte miejsce

Przez pierwsze 1000 m płynęli na trzeciej pozycji, za Włochami i Czechami. 500 m przed metą spadli nawet na przedostatnie, by na finiszu wyprzedzić Włochów. Uzyskali czas 6.15,11 min. Do trzecich Czechów stracili 2,14 s. Wygrali Białorusini (6.09,56) przed Estończykami (6.10,03).

Czwórka bez sternika, z Mariuszem Daniszewskim (RTW Bydgostia-Kabel) w składzie, od początku finału nie liczyła się. 2 km pokonała jako ostatnia (szósta) w czasie 6.31,70 min. Na drugim miejscu w finale B, czyli łącznie na ósmym, zakończył rywalizację w dwójce podwójnej Robert Sycz (Bydgostia-Kabel) z Tomaszem Kucharskim (AZS Gorzów). Przegrali z Irlandczykami o 1,5 s. Uzyskali czas 6.46,27 min. Przypomnijmy, że nasi wicemistrzowie świata z uwagi na nadwagę nie startowali w swej koronnej konkurencji - dwójce podwójnej wagi lekkiej.