Łódzcy rugbiści walczą o drugie miejsce

Rugbiści Blach Pruszyński Budowlanych Łódź walczą o jak najwyższe miejsce przed play off. Jeśli pokonają w sobotę imienników z Lublina, a Lechia Gdańsk wygra z Arką Gdynia, będą na drugim miejscu
Mecz łodzian rozpocznie się w południe, ale które miejsce przed play off zajmą Blachy, okaże się dopiero około godz. 18. Wtedy zakończy się spotkanie Arki z Lechią, które jest bardzo istotne dla układu tabeli. Jedna z tych drużyn będzie rywalem łodzian w półfinale.

W czwartkowym treningu łódzkiego zespołu wziął udział Ryszard Wiejski, który został mianowany dyrektorem generalnym klubu. - Włączyłem się w zajęcia z drużyną - mówi szkoleniowiec. - Starałem się powiedzieć, co robić, by pokonać Lublin. Nie można jednak nauczyć zespołu taktyki podczas jednych zajęć. Ustaliliśmy jednak parę spraw, powiedziałem, jak grać. Jeśli uda się to zrealizować, zawodnicy będą wykonywać wszystkie polecenia, powinniśmy wygrać. Nasz rywal jest groźny, ale nie na tyle, żeby mieć z nim problemy. Co do składu, niby są aż dwie drużyny, ale jeśli spojrzeć na to, kto może wystąpić, nie mamy wielkiego wyboru.

Zdaniem trenera Mirosława Szczepańskiego jest duża szansa, by być nawet na drugiej pozycji i zagrać półfinał na własnym boisku. - Oczywiście, że stać nas na wygraną w Lublinie - uważa szkoleniowiec. - Nie wiadomo jednak, co z nami będzie, bo równie ważny będzie wynik spotkania na Wybrzeżu.

Z Budowlanymi Lublin nie zagrają kontuzjowani Kazimierz Matczak, Jacek Figura oraz trener Szczepański. W porównaniu z poprzednim spotkaniem nie ma również Artura Marosa, który nie zmieścił się do składu. Zastąpią ich Andrzej Dutkiewicz, Rafał Gil, Bartosz Białkowski (wszyscy z formacji młyna) i Tomasz Kozakiewicz.

Do Lublina pojechało 22 zawodników. Obok wspomnianych są to: Przemysław Szyburski, Cezary Zabokrzycki, Krzysztof Szulc, Michał Królikowski, Jarosław Rawecki, Dominik Fortuna, Tomasz Cisak, Krzysztof Serafin, Jarosław Prasał, Maciej Pabjańczyk, Piotr Gomulak, Marek Struszczyk, Krzysztof Hotowski, Maciej Maciejewski, Krzysztof Zając, Artur Mrowicki, Tomasz Grodecki, Bartłomiej Kraska.

Czy łodzianie wygrają w Lublinie?