Puchar dla Stali

Piłkarze Stali Kraśnik pokonali wczoraj w Opolu Lubelskim 2:0 Motor Lublin. Mecz był finałem Pucharu Polski na szczeblu LZPN.
Już w siódmej minucie kraśniczanie strzelili gola, nieuznanego przez sędziego. Zdaniem arbitra Andrzej Ignaciuk, dobijający strzał Piotra Kusztykiewicza, był na pozycji spalonej. W 23. minucie dobrze spisujący się w pierwszej połowie 17-letni Kamil Stachyra minął obrońcę Stali i uderzył w kierunku bramki. Piłka jednak po rykoszecie wyszła na róg. Kilka minut później Paweł Zajączkowski minimalnie przestrzelił z rzutu wolnego. W pierwszej odsłonie lublinianie mieli jeszcze jedną doskonałą okazję do strzelenia gola. Podanie od Zajączkowskiego zamierzali zamienić na bramkę najpierw Stachyra, a po nim Daniel Koczon - jednak bezskutecznie.

Tuż po przerwie Stal, po błędzie obrony Motoru, objęła prowadzenie. Podanie od Przemysława Wronki wykorzystał Rafał Wiącek i pokonał bramkarza Bartosza Rachowskiego. Napastnik kraśniczan kilka minut później mógł strzelić kolejnego gola, jednak jego uderzenie bramkarz Motoru wybił na róg. W 51. minucie strzał Piotra Prędoty obronił golkiper Stali Marcin Mazur, a dobitkę Koczona sparował na korner Łukasz Gołębiowski.

Swoją wyższość nad trzecioligowcem kraśniczanie udokumentowali drugim golem. Filmowym uderzeniem z dystansu w doliczonym czasie gry popisał się Daniel Szewc i Stal po meczu odebrała z rąk prezesa LZPN Mariana Rapy puchar zwycięzcy. Piłkarzom z Lublina pozostał puchar pocieszenia.

- Było to typowe spotkanie walki - mówi szkoleniowiec Stali Wojciech Stopa. - Cieszymy się, że pokonaliśmy wyżej notowanego rywala. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, natomiast druga bez wątpienia należała już do nas. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, szkoda że takiej formy nie zaprezentowaliśmy w lidze. Wówczas III liga byłaby już dziś nasza.

- Liczyliśmy na zwycięstwo, jednak nie udało się - mówi II trener Motoru Artur Sejud. - Szkoda, że w I połowie nie strzeliliśmy gola. Szybko stracona bramka tuż po przerwie trochę nas zaskoczyła. Był to słabszy mecz w naszym wykonaniu.