Pomorski Puchar Polski

W debiucie trenerskim Marcin Kaczmarek poprowadził Lechię Gdańsk do awansu do półfinału Pomorskiego Pucharu Polski. O zwycięstwie jego drużyny zadecydował samobójczy gol obrońcy Kaszub Połchowo w końcówce meczu

- Powiedziałem piłkarzom, że nie może być dogrywki, bo nie zdążymy na finał Ligi Mistrzów (mecz Lechia - Kaszuby zaczął się o godz. 18, a Monaco - Porto o godz. 20.45 - red.). Żartowałem, że w razie czego niech strzelą samobója. Nie myślałem, że potraktują to poważnie - mówi trener Kaszub Jarosław Kotas. - W sobotę gramy z Lechią w lidze i martwi mnie kontuzja Grzegorza Lisewskiego.

Lisewski wszedł na boisko po przerwie i niedługo potem został sfaulowany w polu karnym, ma kontuzjowaną rękę. "Jedenastkę" wykorzystał Dawid Pomorski i wydawało się, że kolejny mecz skończy się dla Lechii niepomyślnie. (w 2. minucie Marek Widzicki nie wykorzystał karnego). Dwa razy w odpowiednim miejscu znalazł się jednak nieczęsto grający w podstawowym składzie Marek Wasicki. W końcówce w dużym zamieszaniu pechowo interweniował Tomasz Rutkowski.

Kaszuby Połchowo 2 (1)

Strzelcy bramek: Wasicki (32., 76.), Rutkowski (89. samobójcza) - Kaszubowski (42.), Pomorski (52. karny)

Lechia: Bąk - Morka, Matuk, Kowalski, Urbański (74. Kałużny), Sekuła, Czajka (67. Kalkowski), Widzicki, Żuk, Melaniuk, Wasicki

Kaszuby: Ferra - Tojza Ż, Rutkowski, Skwiercz, Pliński, Jersak, Maszota, Kaszubowski, Pomorski, D. Lademan, A. Lademan (46. Lisewski, 56. Unton)

INNE MECZE

Wczoraj miał być także rozegrany ćwierćfinał między rezerwami Arki Gdynia i Orkanem Rumia. Tymczasem na niespełna dobę przed terminem meczu piłkarze Orkana dowiedzieli się, że nie zagrają już w pucharze, gdyż zostali ukarani walkowerem za mecz poprzedniej rundy z Orlętami Reda. Powodem było niezapłacenie regulaminowej kary za cztery żółte kartki piłkarza Tomasza Twaroga. Zamiast Orkana w ćwierćfinale zagrają więc Orlęta. Ich mecz z Arką II zostanie rozegrany 3 czerwca (wczoraj Orlęta rozgrywały awansem mecz 30. kolejki IV ligi z Pomezanią Malbork i wygrały 5:1).

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów: Wisła Tczew - Gedania 0:5, Olimpia II Sztum - Olimpia Sztum 0:2. W półfinałach (6 czerwca) zagrają: Lechia - Gedania, Arka II Gdynia/Orlęta Reda - Olimpia Sztum.