Medale młodych sztangistów

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Polonia Częstochowa podczas mistrzostw makroregionu śląskiego
Zawody zostały rozegrane w Łaziskach. Wystartować w nich mogli zawodnicy, którzy nie przekroczyli 16. roku życia. W kategorii 85 kg srebrny medal wywalczył Rafał Prześniak. Szczególnie udany start naszej ekipy był w kategorii do 85 kg. Trzech zawodników Polonii wywalczyło medale: Rafał Barski - złoto, Dawid Konieczny - srebro, a Michał Jezierski - brąz.

Pozostali częstochowianie zajmowali miejsca tuż za podium. W kategorii do 77 kg czwarty był Damian Makowski, a piąty Kamil Kopeć. Arkadiusz Madej został sklasyfikowany na 6. miejscu w kategorii 69 kg, a Adrian Jóźwiak na tej samej pozycji w kategorii 56 kg.

Polonia drużynowo zajęła trzecie miejsce.