Kim jest Florian Krygier

Urodził się w 1907 r. w Posługowie koło Biskupina. W piłkę nożną zaczął grać w Gimnazjalnym Klubie Sportowym. Jest absolwentem Studium Wychowania Fizycznego przy Uniwersytecie Poznańskim. Studiował także filologię klasyczną. W 1937 r. jako trener CWKS Gryf Toruń był bliski wywalczenia awansu do I ligi. Po mobilizacji we wrześniu 1939 r. walczył w Armii Pomorze. Wzięty do niewoli, przebywał w oflagu do stycznia 1945 r. Do Szczecina przyjechał w 1950 r.

Z klubem Kolejarz Szczecin, przekształconym w 1955 r. w Pogoń, związany jest od 2 stycznia 1952 r. Jako trener wprowadził go do I ligi - 19 października 1958 r. po remisie ze Śląskiem Wrocław 3:3. Był kierownikiem sekcji piłki nożnej w Pogoni, zasiadał także w zarządzie klubu. Po przejściu na emeryturę trenował trampkarzy i juniorów.

Jego wychowankami są m.in.: Zenon Kasztelan, Leszek Wolski, Andrzej Woronko, Marek Włoch, Krzysztof Urbanowicz, Zbigniew Czepan. Jest najstarszym członkiem szczecińskiego klubu, a od 1997 r. - Honorowym Członkiem PZPN-u. Do dziś 97-letni trener skrupulatnie prowadzi statystyki zespołu.