Czy wiecie, że w Monaco...

- Występuje w finale europejskich pucharów po raz drugi - w 1992 przegrało z Werderem Brema 0:2 w finale PZP w Lizbonie.

- Ostatni raz zmierzyło się z zespołem z Portugalii w 1997 r. Pokonało wówczas Sporting Lizbona 3:2 w grupowych rozgrywkach LM.

- Didier Deschamps ma szansę stać się drugim człowiekiem w historii, który wygrał Ligę Mistrzów, w którą w 1991 roku przekształcono Puchar Europy, jako trener i zawodnik (z OM i Juventusem). Pierwszym został ubiegłym roku Carlo Ancelotti z AC Milan.

- Deschamps ma także szanse stać się najmłodszym trenerem w historii, którego zespół wygrał Puchar Europy. Ma 35 lat i 224 dni. Jak na razie najmłodszym był José Villalonga, który w 1956 r. wywalczył trofeum z Realem Madryt, mając 36 lat i 184 dni.

- Obrońca Monaco Hugo Ibarra jest wypożyczony z FC Porto.

- Fernando Morientes ma szanse stać się 12. piłkarzem w historii, który wywalczył Puchar Europy z dwoma klubami (wcześniej w barwach Realu w 1998, 2000 i 2002).

- Monaco ma dwóch najskuteczniejszych strzelców tej edycji LM - Fernando Morientesa (dziewięć goli), Dado Prso (siedem).

- Monaco zajęło trzecie miejsce w lidze francuskiej, jeśli nie pokona Porto, będzie musiało wystąpić w eliminacjach LM.

- Grecki obrońca Monaco Andreas Zikos to jedyny zawodnik, który dwukrotnie otrzymał czerwoną kartkę w tej edycji LM.

- Julien Rodriguez jako jedyny wystąpił we wszystkich 12 meczach tej edycji LM od pierwszej do ostatniej minuty.