Koszykarki Kasprowiczanki Ostrów Wlkp. mistrzyniami Polski!

Juniorki z Ostrowa by³y najlepsze w turnieju w Gdyni - pewnie wygra³y tam wszystkie swoje spotkania.

- Moja babcia często mi mówiła, że ciężka praca w końcu da efekty. Po ośmiu latach harówki na treningach i wielu meczach sparingowych wywalczyliśmy złoto - cieszył się Zdzisław Machowski, trener Kasprowiczanki-Ostrovia.

Kluczem do sukcesu ostrowskiej koszykówki była współpraca dwóch klubów: Kasprowiczanki i Ostrovii. Już rok temu doszło między działaczami do porozumienia i z dwóch drużyn juniorskich powstał jeden silny zespół.

Jeszcze przed rozpoczęciem finałowego turnieju w Gdyni trener Machowski podkreślał, że celem jego drużyny jest zdobycie złotych medali. W swojej grupie ostrowianki rozgromiły Żaka Nowy Sącz 99:51 i MKS Roleski Tarnów 100:63, by w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu pokonać gospodarza zawodów - Climę-GTK Gdynia 68:57.

W półfinale Kasprowiczanka-Ostrovia rywalizowała z MKS MOS Wrocław, który w drugiej grupie wyprzedził innego wielkopolskiego faworyta do medalu - Olimpię Poznań. Mecz był zacięty - pierwszą kwartę MKS wygrał 30:22, ale po pierwszej połowie to Ostrovia wygrywała 45:41. O awansie do fina³u zadecydowały ostatnie cztery minuty spotkania - wówczas, dzięki trafieniom Doroty Płóciennik, Karoliny Kaczmarek i Katarzyny Motyl, Ostrovia zdobyła o 11 pkt więcej od rywalek i pewnie wygrała.

W finale ostrowianki zmierzyły się z Elitą Wołomin. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu Ostrovia utrzymała się w ekstraklasie właśnie kosztem drużyny z Wołomina. Także i tym razem Ostrów był górą. - To był nasz najlepszy mecz w obronie w ostatnich latach - mówiła Karolina Kaczmarek. Po pierwszej połowie Kasprowiczanka wygrywała już 50:27 i tylko kataklizm mógł jej odebrać tytuł. Niespodzianki jednak nie było i ostrowianki mogły się cieszyć ze złotych medali.

Mistrzynie Polski jesienią czeka kolejne wyzwanie - są beniaminkiem I ligi koszykówki. Już w tym sezonie w ekstraklasie całkiem dobrze radziła sobie Karolina Kaczmarek, niewykluczone, że w nowym sezonie szansę gry wśród najlepszych koszykarek w kraju otrzyma też Paulina Misiek.