Sport w skrócie

OLIMPIA DRUGA. W bardzo trudnych warunkach (silny wiatr i deszcz) rozegrano w Zamościu drugą rundę drużynowych mistrzostw Polski i Pucharu Polski w łucznictwie. Prowadząca po pierwszej serii żeńska drużyna Olimpii Suchedniów minimalnie przegrała dwa pojedynki z Obuwnikiem Prudnik oraz Łucznikiem Żywiec i tyle samo wygrała (z Burzą Wrocław i najlepszą w Zamościu Kmitą Zabierzów). Po uwzględnieniu bezpośrednich spotkań Olimpia zajęła w drugiej eliminacji czwarte miejsce, a w punktacji łącznej spadła na 2. miejsce. Także pechowo po barażu z Izabelą Skopek z Radomia trzecie miejsce w Pucharze Polski przegrała Izabela Niemiec (Olimpia).

KTM NOVI WYGRYWA. Bartosz Pawlik i Michał Szuster z KTM Novi Kielce wygrali w Siemiatyczach siódmą i ósmą rundę i prowadzą w swoich klasach w mistrzostwach Polski w rajdach enduro. Pawlik startował w klasie młodzik 50 ccm, a Szuster w 125 ccm (siódmy w tej klasie jest Karol Mochocki). Drugie miejsce w klasie weteran zajął Grzegorz Chorodyński, a po ośmiu rundach jest czwarty. W klasyfikacji klubowej kielczanie zajęli w Siemiatyczach piąte miejsce.

MEMORIAŁ IMOSY DLA JANUSZKA. Henryk Januszek z KTC Kielce wygrał grupę memoriałową II ogólnopolskiego maratonu kolarskiego "Po Ponidziu" pamięci Andrzeja Imosy. Ponad stu kolarzy miało do pokonania 7 km w jeździe na czas oraz 60 km pętli Busko - Wiślica - Pińczów - Busko. Dobrze radzili sobie także inni kolarze z regionu. Łukasz Banasik (Cyclo Korona Kielce) wygrał rywalizację młodzików, Michał Sator (BTC Busko) był najlepszym juniorem młodszym, Jarosław Jędras (KTC) był drugi w kat. I masters, Marek Kalwat (Akwedukt MAC Edukacja Kielce) trzeci w grupie drugiej, a Jerzy Kruk (KTC) piąty w najstarszej kategorii.

BRYDŻOWY PUCHAR. Łódzka para Sylwester Młynarczuk - Artur Rutkowski licytowała najlepiej w rozegranym już po raz dziewiąty w Kielcach ogólnopolskim turnieju brydżowym o puchar prezesa Kolportera. Spośród brydżystów gospodarzy najwyżej, na czwartej pozycji, sklasyfikowano duet Leszek Łątka - Jarosław Mazur. W imprezie grało 77 par z całej Polski.

SZACHY W SUCHEDNIOWIE. Kompletem zwycięstw szachistów ze Świętokrzyskiego zakończył się w Suchedniowie drugi ogólnopolski turniej juniorów im. księdza Jerzego Wójcika. W grupie do lat 10 bezkonkurencyjny był Grzegorz Zaremba z ULKS Łączna, a wśród 13-latków Konrad Cieśla z Farta Kielce. Kategorię do lat 16 wygrał z kompletem zwycięstw Wojciech Moranda (Żak MDK Kielce), a najstarszą - do lat 19 - Piotr Skrzypczak z Hetmana Ostrowiec. W turnieju startowało 70 szachistów.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Wyjątkowo liczną obsadę miał VIII ogólnopolski turniej bokserski o puchar Zygmunta Sikory, dlatego uznaliśmy go za imprezę weekendu w tradycyjnym plebiscycie sportowym dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Drużyną weekendu zostali piłkarze Heko Czermno, którzy po wygranej 2:0 z Górnikiem Wieliczka wciąż liczą się w walce o II ligę. W tym tygodniu nie nagrodziliśmy nikogo w kategorii sportowiec weekendu.