Rekordowa obsada VIII ogólnopolskiego turnieju bokserskiego o puchar Zygmunta Sikory

90 zawodników z 15 klubów rywalizowało w Kielcach w ósmej już edycji ogólnopolskiego turnieju bokserskiego o puchar Zygmunta Sikory
- To był prawdziwy maraton. W ciągu dwóch dni można było zobaczyć aż 55 walk. Impreza była bardzo udana. Dawno w Kielcach nie było takiego turnieju. Startujących było więcej niż na ostatnich mistrzostwach Polski - cieszył się Marian Treliński, sekretarz OZB. Stojące na niezłym poziomie walki obserwowali m.in. Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z Tokio, zwany Czarodziejem Ringu Leszek Drogosz, olimpijczyk z Monachium Andrzej Stawski oraz prezes Polskiego Związku Bokserskiego Czesław Ptak. Wśród uczestników zwraca uwagę udział czteroosobowej reprezentacji SV Wacker 07 Gotha z Niemiec (trener Konrad Werner otrzymał specjalne wyróżnienie od zarządu OZB). - Byli trochę zawiedzeni, bo nie wygrali żadnego finału - żartował Treliński. Lepiej od gości zza granicy radzili sobie świętokrzyscy bokserzy, którzy triumfowali w pięciu kategoriach. W rywalizacji juniorów młodszych zwyciężali: Krzysztof Mastalerek (46 kg) ze Staru Starachowice oraz uznany za najlepszego kielczanina Paweł Kita z Gwardii. Wśród juniorów zwyciężył i został najlepszym pięściarzem regionu Przemysław Pawikowski (57 kg, Star). W rywalizacji seniorów wagę do 69 kg wygrał Tomasz Pater, a w finale B kategorii do 91 kg zwyciężył Piotr Gwóźdź (obaj Star). Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 17-letni Piotr Szczodrak, który w finale wagi do 52 kg przegrał 1:2 z Michałem Michalskim z Gwardii Łódź.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został Krzysztof Cieślak (Nokaut Warszawa), a technikiem Jan Żmijewski. Klub tego ostatniego - Broń Radom - zwyciężył w punktacji drużynowej.