Czesław Czernicki nowym trenerem RKM Rybnik

Czesław Czernicki został trenerem żużlowców RKM Rybnik. Zastąpił Romana Łosia, który w piątek podał się do dymisji. Nowy trener RKM był wcześniej szkoleniowcem ZKŻ Zielona Góra, Atlasu Wrocław, Włókniarza Częstochowa i Polonii Piła. - Przychodziłem do tych klubów, gdy były w bardzo trudnej sytuacji. Można powiedzieć, że służyłem w ochotniczej straży pożarnej żużla - śmieje się trener Czernicki.

Ma 53 lata. Jest wychowaniem Falubazu Zielona Góra, ale karierę zawodniczą zakończył już w... szkółce żużlowej. - Zawsze chciałem być trenerem, a nie zawodnikiem - wyjaśnia. Jest absolwentem technikum samochodowego i gorzowskiej AWF. - Moim wzorem trenerskim był nieżyjący Ryszard Nieścieruk. W Gorzowie w czasie studiów podpatrywałem Edwarda Jancarza i Zenona Plecha, analizowałem ich jazdę, uczyłem się i wyciągałem wnioski - mówi.

Aleksander Szołtysek uważa, że zmiana w rybnickim klubie była konieczna. - Trener Łoś miał nasze zaufanie, ale sięgnęliśmy dna i zmiana była konieczna. Dlatego zarząd przyjął dymisję trenera Łosia - wyjaśnia. - Liczymy, że trenerowi Czernickiemu uda się zmobilizować zespół i utrzyma zespół w ekstralidze - dodaje. - Przychodząc do Rybnika, nic nie tracę, najwyżej mogę zyskać. Ten zespół ma duży potencjał i możliwości, którego dotychczas nie potrafił wykorzystać - twierdzi trener Czernicki.