Heko Czermno - Górnik Wieliczka 2:0

Grzegorzowi Piechnie brakuje jeszcze tylko jednej bramki, by spełnił dawane przed rundą rewanżową obietnice. Po jego dwóch kolejnych golach Heko Czermno pokonało Górnika Wieliczka 2:0

Najskuteczniejszy strzelec trzeciej ligi przed startem rundy wiosennej zapowiadał, że chce strzelić drugie tyle bramek, co jesienią. Wtedy zdobył ich dziesięć, a w meczach wiosennych ma już na koncie tylko o jedną mniej. Wczoraj dołożył dwie kolejne. W 25. minucie przyjął na jedenastym metrze dośrodkowanie Łukasza Matuszczyka. Zrobił dwa kroki w kierunku bramki i huknął pod poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od niej, od ziemi i dopiero wtedy wpadła do siatki. Drugi gol padł zaraz po przerwie. Tym razem z z lewej strony zacentrował Paweł Zawistowski, a z piątego metra Piechna dopełnił formalności.

To nie były jedyne okazje, jakie mogli obejrzeć kibice w Czermnie.

Obie drużyny nastawiły się na ofensywną grę, stąd akcji pod obiema bramami było sporo. Najlepsza okazję goście zmarnowali zaraz po stracie bramki. Paweł Zegarek wyszedł sam na sam z Sebastianem Łukiewiczem, ale strzelił tuż obok słupka. Lekką przewagę miało jednak Heko. Najbliżej szczęścia był Grzegorz Cheda, po którego dwóch strzałach piłka trafiła raz w słupek, a raz w poprzeczkę. Po strzałach z dystansu Grzegorza Wojtaszka piłka nieznacznie minęła bramkę Górnika w 40. i 75. minucie.

Warto odnotować udany powrót do drużyny Jarosława Łęgowiaka, który po ciężkiej kontuzji zagrał pierwszy raz wiosną w całym meczu, a na pozycji ostatniego stopera spisywał się bez zarzutu.

Dzięki wygranej Heko zbliżyło się do Stali Rzeszów na trzy punkty, a przypomnijmy, że w Czermnie czekają jeszcze na werdykt Polskiego Związku Piłki Nożnej, który być może odda beniaminkowi trzy punkty stracone w meczu z Hetmanem Zamość.

W sobotę Heko gra w Stalowej Woli ze Stalą.