Gwardia Wrocław - PKB Poznań 10:10

Dzięki zwycięstwu Romana Kapitanienki w ostatniej walce dnia poznańscy bokserzy przywieźli punkt z Wrocławia. - Pozostaliśmy w grze o mistrzostwo Polski - mówi trener poznaniaków Zdzisław Nowak.
PKB Poznań to druga ekipa z czołówki ligi, która zremisowała w tym sezonie na ringu we Wrocławiu - wcześniej punkt stracił tam Hetman Białystok. Mecz był bardzo dramatyczny, a na dodatek zepsuły się maszynki do liczenia punktów. Sędziowie oceniali więc walki przy pomocy tradycyjnych kart punktowych.

Poznaniacy nie wystawili zawodnika w wadze muszej, co i tak nie wpłynęło na wynik całego meczu, bo Gwardia ma w tej wadze doskonałego olimpijczyka Andrzeja Rżanego. Trzy kolejne walki wygrał PKB, choć gospodarze mieli do arbitrów pretensje o wynik pojedynku Krzysztofa Rogowskiego z Pawłem Peczyńskim. Potem w wadze półśredniej przegrał doskonale spisujący się w tym sezonie poznaniak Piotr Olejniczak. - Jestem pełen szacunku dla niego, bo w piątek doznał na treningu kontuzji barku. Od drugiej rundy praktycznie nie był w stanie ruszać lewą ręką, a jednak dzielnie dotrwał do końca walki - mówi Nowak.

Przed ostatnią walką Gwardia prowadziła 10:8. Remis dla PKB uratował Ukrainiec Roman Kapitanienko, który zdaniem dwóch sędziów był lepszy od Michała Kwietniewskiego (jeden arbiter orzekł remis). - To był ciężki mecz, wszystkie walki toczyły się na pograniczu remisu. Uważam, że sędziowie skrzywdzili Sebastiana Rzadkiewicza, który zdecydowanie lepiej punktował - opowiada Zdzisław Nowak.

Po raz pierwszy od dwóch lat na ligowy ring wyszedł Krzysztof Ceglarek. 24-letni wychowanek Olimpii przegrał wprawdzie wyraźnie ze swoim rówieśnikiem Arturem Zwaryczem, ale - zdaniem Zdzisława Nowaka - ma wielkie szanse, by stać się prawdziwym wzmocnieniem drużyny.

Kolejny mecz ligowy PKB rozegra za tydzień w Poznaniu. O godz. 11 zmierzy się w Arenie z Gwardią Warszawa.

WYNIKI WALK (na pierwszym miejscu gospodarze)

51 kg: Andrzej Rżany (Gwardia) otrzymał punkty walkowerem, 54 kg: Paweł Peczyński - Krzysztof Rogowski 1:2, 57 kg: Damian Cholewiński - Krzysztof Szot 0:3, 60 kg: Tomasz Mazur - Mariusz Koperski 0:3, 64 kg: Aleksander Nycz - Piotr Olejniczak 3:0, 69 kg: Tariel Zandukeli - Łukasz Wawrzyczek 3:0, 75 kg: Arkadiusz Chowaniak - Sebastian Rzadkiewicz remis, 81 kg: Artur Zwarycz - Krzysztof Ceglarek 3:0, 91 kg: Mateusz Malujda - Marcin Pryczek remis, +91 kg: Michał Kwietniewski - Roman Kapitanienko remis do dwóch

1. Gwardia Wrocław4646:34
2. Hetman Białystok2326:14
3. PKB POZNAŃ3330:30
4. Gwardia Warszawa2116:24
5. Walka Zabrze3122:38