Jerzy Jastrzębowski nie jest już trenerem piłkarzy Lechii!

Do końca sezonu grającym szkoleniowcem będzie Marcin Kaczmarek, dotychczasowy asystent Jastrzębowskiego

Biało-zieloni tylko zremisowali w sobotę w Sztumie z Olimpią 1:1 i stracili pozycję lidera. W środę Lechia przegrała derbowy mecz ze swoim najgroźniejszym rywalem Gedanią, mimo że niewiele ponad kwadrans przed końcem spotkania prowadziła 3:1. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta", na czwartkowym treningu trener Jastrzębowski nie pojawił się. Do klubu dotarł dopiero w piątek, a dzień później Lechia tylko zremisowała w Sztumie z Olimpią, tracąc gola w ostatniej minucie meczu. W ten sposób straciła również pozycję lidera. Po przyjeździe do Gdańska i analizie sytuacji zarząd OSP Lechia, po rozmowie z Jastrzębowskim postanowił, że jego obowiązki przejmie dotychczasowy asystent i równocześnie piłkarz Lechii 30-letni Marcin Kaczmarek. - Po dżentelmeńskiej rozmowie obie strony doszły do wniosku, że rozstanie będzie najlepszym wyjściem - mówi Jerzy Jastrzębowski. - Myślałem, że moja praca w Lechii skończy się w inny sposób. Cóż, takie jest życie trenera, mogę powiedzieć, że straciłem pracę przez dwie minuty: minuty bowiem brakowało, żeby mecz z Gedanią zakończył się remisem i minuty zabrakło, żeby wygrać w Sztumie. Jeśli ktoś podaje inne powody zwolnienia, to mówi bzdury - tłumaczy Jastrzębowski.

- Uznaliśmy, że aby awansować, trzeba pobudzić zespół. Morale drużyny po dwóch ostatnich spotkaniach jest bardzo niskie. Marcin Kaczmarek to trener z przyszłością, ale już ma solidny warsztat trenerski, pomagał trenerowi Jastrzębowskiemu i jego metody podobały się kolegom. Marcin dostaje od nas kredyt zaufania - mówi dyrektor Lechii Błażej Jenek.