Siatkarze z Kłomnic zagrają w III lidze

Drużyna KS Kłomnice wygrała rozgrywki ligi wojewódzkiej i od nowego sezonu będzie reprezentowała region w III lidze. Na razie ma ambicje na miejsce w środku tabeli.
Odkąd upadła sekcja siatkówki w Rakowie, nasz region na niższych szczeblach rozgrywek mężczyzn reprezentowali tylko młodzi siatkarze AZS. Od nowego sezonu w III lidze grać będzie jednak zespół KS Kłomnice. Kłomniczanie wygrali rozgrywki ligi wojewódzkiej, w której występowali od trzech sezonów. - Mamy zespół złożony z młodych zawodników mieszkających w Kłomnicach i Rzerzęczycach. Część z nich dojeżdża także z Częstochowy - mówi prezes Andrzej Pikos. - W tamtym sezonie zajęliśmy trzecie miejsce, a teraz byliśmy najlepsi, choć rozgrywki były trudniejsze, bo rywalizowało więcej drużyn podzielonych na dwie grupy. W play off ograliśmy najpierw Olimpię Goleszów, a w finale Gwiazdę Tarnowskie Góry.

Drużynę utrzymuje gmina i lokalni sponsorzy. Warunki do gry kłomniczanie mają bardzo dobre. W ich hali sportowej z powodzeniem można by rozgrywać mecze nawet I ligi. - Mieliśmy trochę problemów, bo hala była remontowana i przez część sezonu drużyna musiała trenować w szkolnej salce w Skrzydlowie - opowiada prezes. - Na szczęście pod koniec sezonu nasza hala była już gotowa.

Mecze siatkarzy cieszą się w Kłomnicach coraz większym zainteresowaniem. Obserwowało je po około 150 widzów. W klubie mają także grupkę młodszych graczy, którzy występowali w lidze powiatowej. Zamierzają też zachęcić do treningów następnych najmłodszych chłopców oraz dziewczęta. - W nowym sezonie będziemy chcieli zająć miejsce w środku III ligi - zapowiada prezes. - Najpierw jednak trzeba się będzie w niej zaaklimatyzować.

Awans dla drużyny KS wywalczyli: Andrzej Sówka, Cezary Dzwonnik, Michał Dzwonnik, Marcin Mizera, Marcin Gonera, Damian Rokosa, Marcin Wołek, Cezary Wrona, Michał Kopcik, Tomasz Dróżdż, Wojciech Krawczyk, Przemysław Zieliński, Roman Wolniewicz, Jeremi Rybak. Trenerem jest Anna Dylczyk.