Rozpoczynają się mistrzostwa Polski politechnik w piłce ręcznej

Tytułu mistrzowskiego bronią reprezentanci Politechniki Radomskiej w rozpoczynających się dzisiaj w Radomiu mistrzostwach Polski politechnik
Przez dwa dni w halach Politechniki Radomskiej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji królował będzie szczypiorniak. O krajowy prymat walczyć będą przedstawiciele 14. uczelni: Politechniki Szczecińskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Świętokrzyskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki Szczecińskiej i Politechniki Radomskiej.

W pierwszej fazie zespoły rywalizować będą w grupach, a potem rozegrane zostaną półfinały i finały. - Mamy nadzieję, że w ostatnim meczu oglądać będziemy naszych studentów - mówi wiceprezes AZS-u Politechnika Radomska Jacek Sobień. Jego życzenia są bardzo realne, bo przecież żacy z największej radomskiej uczelni bronią złotego medalu zdobytego przed rokiem. Najgroźniejszych rywali upatrują w reprezentantach Opola i Gdańska. - Z prostej przyczyny. Studenci z tych miast występują w zespołach pierwszoligowych - tłumaczy Sobień.