Sandecja Nowy Sącz - Hutnik 1:1

Broniąca się przed spadkiem Sandecja dopiero w ostatniej minucie uratowała jeden punkt po dobitce strzału z kontrowersyjnego rzutu karnego. Marcin Pasionek po ostatnim gwizdku otrzymał czerwoną kartkę za obrazę sędziego głównego.
Hutnik ani myślał ułatwiać zadania gospodarzom, którzy po porażce z Tomasovią liczyli na trzy punkty. W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli krakowianie. Najpierw Maciej Papież strzelił ponad poprzeczką, a za moment bramkarz Sandecji Piotr Jachowicz ubiegł jednego z hutników. W 25. min sądeczanie sfaulowali Pasionka 25 m od bramki. Dariusz Kołodziej huknął z wolnego w swoim stylu i piłka zatrzepotała w okienku. Trzy minuty później bramkarz Sandecji sparował uderzenia Jacka Morawca, a później Roberta Stanuli. Gospodarze odpowiedzieli tylko strzałem Janusza Świerada.

W drugiej połowie Adrian Mielec mógł podwyższyć wynik, ale jego uderzenie przeszło obok spojenia. W 89. min według sędziego w polu karnym gości został sfaulowany Tomasz Szczepański. Waldemar Sotnicki zdołał odbić strzał z 11 m Sebastiana Krupy, ale był bezradny przy dobitce Rafała Polichta.

Hutnik jest piąty (43 pkt), a Sandecja dziesiąta (31, dwa punkty do strefy spadkowej). Prowadzi Korona (56), przed Stalą Rzeszów (52).

Sandecja1 (0)
Hutnik1 (1)
STRZELCY BRAMEK

Sandecja: Policht (90.).

Hutnik: Kołodziej (25.).

SKŁADY

Sandecja: Jachowicz - Szczepanik, Łukasik Ż, Zagórski, Wojtas (67. Zachariasz) - Gryźlak (86. Nowak), Szczepański, Damasiewicz (67. A. Ciastoń), Krupa - Świerad (74. Korzym), Policht Ż.

Hutnik: Sotnicki - Stanula, Atanasković Ż, Pasionek Ż, Cz, Papież Ż - Morawiec (85. Kapelak), Kozieł, Kołodziej Ż (63. Mielec), Kępa Ż - Madejski (76, Dutka), Kwieciński.

Sędziował Andrzej Mrowiec z Katowic. Widzów 700.

W pozostałych meczach: Pogoń Staszów - Motor Lublin 4:2 (4:1), Korona Kielce - Resovia 6:2 (2:2).