IV liga: Kmita Zabierzów - Garbarnia 3:2

W Zabierzowie lider zainkasował trzy punkty, choć w końcówce ?garbarze? napędzili mu trochę stracha. Krakowianie przez ponad godzinę grali w osłabieniu. Siły wyrównały się tuż po przerwie.

Prowadzenie uzyskał Dariusz Gawęcki. - Według mnie po spalonym - uważa trener Garbarni Michał Królikowski. Coraz częściej pojawiają się opinie wśród szkoleniowców rywali (choćby ostatnio Roberta Mazanka z Cracovii II), że ciężko wygrać w Zabierzowie przez stronniczą pracę sędziów. W dodatku zaraz po tej bramce boisko musiał opuścić Krzysztof Lipecki, który naubliżał arbitrowi. - Mieliśmy zdecydowaną przewagę, a bramki straciliśmy dopiero w końcówce - nie widzi nieprawidłowości w pracy sędziów opiekun Kmity Dariusz Wójtowicz.

Kwadrans po przerwie czerwoną kartkę (również za obrażenie sędziego) dostał strzelec drugiej bramki dla Kmity Piotr Bagnicki. Do środka pomocy został wycofany napastnik Waldemar Dzierżanowski. Jesienią jeszcze był kapitanem "brązowych". - Był aktywny, strzelił bramkę, sprawdził się także w roli środkowego pomocnika - chwali "Dzierżana" Wójtowicz.

W końcówce Paweł Brak po rykoszecie pokonał Mariusza Różalskiego. Kilka minut później Łukasz Kluska miał też znakomitą okazję, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Kmity. - Gdyby wtedy wpadł gol, to zabierzowianie nie byli tacy pewni siebie - kończy Królikowski.

STRZELCY BRAMEK

Kmita: D. Gawęcki (23.), Bagnicki (30.), Dzierżanowski (48.).

Garbarnia: Brak (78.), Kotowicz (90.).

SKŁADY

Kmita: Różalski - Krauz, Łuszczek Ż, Giza, Strzeboński (46. Bogusz) - Bębenek, Bagnicki CZ (49.), Filipczak, D. Gawęcki (85. Krzyściak) - Dzierżanowski (75. Durzyński), P. Gawęcki (65. Satora).

Garbarnia: Szymski - Bizoń, Brak, Wawrzeń - Lipecki CZ (24.), Śliwa Ż (80. Kluska), Leśniak, Jędrszczyk (68. Kalinowski), Dziuba - Kwater (68. Słupek), Podgórski (80. Kotowicz).

Sędziował Piotr Maurek z Krakowa. Widzów 200.

Okręgowy Puchar Polski

Finał Pucharu Polski w okręgu wadowickim rozegrany w Suchej Beskidzkiej: Przebój Wolbrom - Fablok Chrzanów 6:3.