Turniej piłkarski im. Marka Wielgusa

W środę najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców z warmińsko-mazurskiego zmierzą się w finale wojewódzkim IX edycji Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa
Mecze rozpoczną się o godz. 11 na boiskach przy ul. Sybiraków 36. Chłopcy będą rywalizować w czterech grupach eliminacyjnych (po cztery zespoły w każdym). Dziewczęta z kolei walczą w dwóch grupach. Zakończenie turnieju przewidziano ok. godz. 16. W warmińsko mazurskim rywalizowało 17 drużyn dziewcząt i 67 chłopców, zaś w całym kraju do turnieju zgłosiło się blisko 15 tys. dzieci - 328 drużyn dziewczynek oraz 1095 drużyn chłopców. Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Łącznie w ośmiu poprzednich edycjach wzięło udział ponad 100 tys. dzieci.

W tym roku, dzięki wprowadzeniu zmian regulaminowych, w turnieju mogą startować nie tylko członkowie uczniowskich klubów sportowych, ale również szkolne drużyny piłkarskie. Nowa formuła zaowocowała zwiększeniem grona dziewcząt i chłopców, którzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w piłkarskich zmaganiach z rówieśnikami z całej Polski, bawiąc się wspólnie, ale także rywalizując o cenne nagrody.

Finały na szczeblu wojewódzkim, czyli ćwierćfinały w klasyfikacji ogólnej, mają być rozegrane do 17 czerwca. W każdym województwie zostaną wyłonione po trzy najlepsze zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców.

W lipcu zwycięzcy ćwierćfinałów wezmą udział w letnich obozach sportowych, podczas których, oprócz sportowych wakacji i wypoczynku, czekają ich rozgrywki półfinałowe. Najlepsi - osiem zespołów dziewczynek oraz osiem zespołów chłopców - zagrają w finale.

Wielki finał IX Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa odbędzie się w dniach 10-12 września na stadionie Amiki we Wronkach, która jest fundatorem nagrody za II miejsce - tygodniowego pobytu na obozie sportowym na terenie klubu. Główną nagrodę ufunduje Telekomunikacja Polska, która już po raz drugi objęła patronat nad zmaganiami młodych piłkarzy z całej Polski. W ubiegłym roku najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców wyjechały na mecz Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej w Budapeszcie. Tym razem na zwycięzców czeka niezapomniany pobyt w Wiedniu oraz kibicowanie naszym piłkarzom podczas meczu z reprezentacją Austrii.

Skład grup turnieju w Olsztynie

Chłopcy

Grupa I

1. UKS "Huragan" SP 4 Pisz

2. UKS "Naki I " Olsztyn

3. SP Baranowo

4. SP4 Kętrzyn - IKS "Bart"

Grupa II

1. UKS "Jedynka" Nidzica

2. SP 4 Lidzbark Warm. UKS "Olimp"

3. UKS "Olimpia " Żelazna Góra

4. UKS "Sokół" Biała Piska

Grupa III

1. LUKS "Orlik" Reszel

2. UKS "Hobby" Ostróda

3. UKS "Naki II" Olsztyn

4. UKS "Dwójka" Nidzica

Grupa IV

1. UKS "Trójka" Ełk

2. UKS "Tęcza" Miłakowo

3. UKS "Koszałek" Opałek Węgorzewo

4. SSP nr 12 Elbląg

Dziewczęta

Grupa I

1. LUKS "Kormoran" I Brzydowo

2. SP Dylewo

3. PSP Iłowo

4. SP Kocioł Duży

Grupa II

1. LUKS "Kormoran II" Brzydowo

2. SP 4 Bartoszyce

3. UKS "Iskra" Narzyn

4. LUKS "Sokół" Biała Piska