Sport w skrócie

ŻEGLARSTWO

Osada Politechniki Szczecińskiej zajęła drugie, a Akademii Morskiej trzecie miejsce w rozegranych w Gdyni polskich eliminacjach do studenckich mistrzostw świata. Osady startowały w czteroosobowej klasie Dufour 24. Tytuł mistrzowski przypadł Politechnice Gdańskiej.

Osada Akademii Morskiej zwyciężyła w szczecińskiej Szalupiadzie, które odbyły się w sobotę na Odrze. Akademia wyprzedziła Ratowników Akademii Morskiej i osadę niemiecką. Startowało 11 szalup.

KOLARSTWO

Paulina Fiuk (Megaron Szczecin Cross Ziemia Darłowska) zajęła drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas w wyścigu kolarskim w Grudziądzu zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski.

WINDSURFING

Robert Bałdyga ze Stargardu Szczecińskiego wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w formule windsurfing w kategorii juniorów. Mistrzostwa rozgrywano na włoskim jeziorze Garda.

ZAPASY

Zawodnicy AKS-u Białogard wygrali klasyfikację klubową ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Ósme miejsce zajął Spartakus Pyrzyce. Złote medale podczas zawodów wywalczyli: Kamil Staśkiewicz (AKS, do 46 kg), Wojciech Makowski (Megavolt Koszalin, do 50 kg) i Paweł Szwenk (AKS, do 69 kg). W klasyfikacji województw zachodniopomorskie zajęło pierwsze miejsce.

TENIS

Magdalena Kiszczyńska (KT Masters/PZT Prokom) wystąpi w eliminacjach swojego drugiego wielkoszlemowego turnieju tenisowego. 16-latka zagra w turnieju juniorskim Roland Garros w Paryżu.

Najlepsza polska para: Marcin Matkowski ze Szczecina i Mariusz Fyrstenberg utrzymała 16. pozycję w najnowszym rankingu deblistów ATP Champions Race.