IV liga - grupa zachodnia

Walkower dla Świtu po meczu z Kmitą niewiele zmieni. Zabierzowianie pewnie zmierzają do baraży, a Świt - po przegranej w Wadowicach - spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Z zespołów walczących o utrzymanie cenne zwycięstwo odniosła Clepardia.
Kmita - Cracovia 4:0

Kmita Zabierzów krok po kroku zbliża się do zwycięstwa w grupie zachodniej IV ligi. W sobotę na własnym stadionie zabierzowianie pokonali drugą drużynę Cracovii aż 4:0.

Pierwsza połowa spotkania nie była olśniewająca. Obie drużyny walczyły w środku pola i starały się nie dopuszczać do bramkowych sytuacji. W 14. min pierwszą groźną akcję przeprowadzili piłkarze z Zabierzowa: po centrze Piotra Bagnickiego główkował Dariusz Gawęcki, ale trafił prosto w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Przemysława Piątka. Od 20. min przeważali rutyniarze z Kmity. Trzeba dodać, że rezerwy Cracovii oparte były na juniorach, a trener "Pasów" Robert Mazanek miał na ławce tylko jednego zmiennika.

W 22. min kolejną zespołową akcję zabierzowian wykończył Paweł Gawęcki, który lobem z około 20 metrów starał się pokonać Piątka, lecz piłka o kilka centymetrów ominęła bramkę. Minutę później ten sam zawodnik przeprowadził rajd, niestety, znów zabrakło mu strzeleckiej precyzji. W 24. min Cracovia II zdobyła bramkę, ale sędziowie uznali, że jej strzelec Dominik Witek był na spalonym. - Żadnego spalonego nie było - twierdzi trener Robert Mazanek.

Ten nieuznany gol zdenerwował gości. Ruszyli do śmielszych ataków. Od 30. min gra się wyrównała. Jeszcze przed przerwą Mariusza Różalskiego próbował pokonać Karol Piątek po indywidualnej akcji, bramkarz Kmity był jednak na posterunku. W rewanżu zawodnicy z Zabierzowa strzelili bramkę "do szatni". W 44. min Maciej Bębenek dobił strzał Krzysztofa Strzebońskiego i Kmita prowadził 1:0. - Akurat przy tej akcji był spalony, jednak sędziowie nie zareagowali - protestował trener Mazanek.

II połowa to już zdecydowana przewaga Kmity, co prawda w 58. min "biało-czerwoni" mogli wyrównać, lecz K. Piątek po podaniu Gabriela Kolasy w sytuacji sam na sam zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Różalski w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg. A już minutę później w zamieszaniu pod bramką Cracovii Krzysztof Filipczak pokonał P. Piątka po ładnym strzale w długi róg bramki. Od tej pory "Pasy" tylko się broniły i rzadko kontratakowały, a piłkarze z Zabierzowa przypieczętowali zwycięstwo dwoma kolejnymi bramkami: w 78. min Jacek Bogusz popisał się pięknym lobem z około 30 metrów, a dwie minuty później Krzysztof Filipczak trafił w siatkę po indywidualnej akcji i pięknym podaniu Bębenka.

KMITA ZABIERZÓW4 (1)
CRACOVIA II0
STRZELCY BRAMEK

Kmita: Bębenek (44.), Filipczak (59., 80.), Bogusz (78.).

SKŁADY

Kmita: Różalski - Krauz Ż, Łuszczek, Giza, Strzeboński - Bębenek, Bagnicki (70. Durzyński), Filipczak (81. Funek), D. Gawęcki (76. Satora) - Dzierżanowski, P. Gawęcki (46. Bogusz).

Cracovia: P. Piątek - K. Piątek (62. Zachariasz), Rosiek, Ciągwa Ż CZ (82.), Socha - Kupczyński, G. Kolasa, Skawina, Raś - Witek, Szymula.

Sędziował Piotr Mazur z Tarnowa. Widzów 300.

Pozostałe wyniki: Bolesław Bukowno - Dalin Myślenice 1:1 (1:0), bramki: Szczepanowski (32. karny) - Bolesław; Skiba (88.) - Dalin; Alwernia - Clepardia 0:2 (0:0), bramki: Marzec (51.), Miarka (67.), Karpaty Siepraw - Garbarnia 0:0, Orzeł Piaski Wielkie - Puszcza Niepołomice 3:1 (2:0), bramki: Dudek (13.), Kossak (32.), Łabuś (60.) - Orzeł; Górski (68.) - Puszcza, Garbarz Zembrzyce - Pogoń Miechów 5:0 (3:0), bramki: Mańka (14., 17., 80.), Świerkosz (42., 53.), Górnik Brzeszcze - Trzebinia/Siersza 0:2 (0:1), bramki: Tyrybon (33. samob.), Lickiewicz (82.), Skawa Wadowice - Świt Krzeszowice 2:0 (0:0), bramki: Błasiak (47.), Listwan (90.). Pauzowała Skawinka.