XXVI kolejka III ligi

Najlepiej wśród lubelskich III-ligowców wypadła w tej kolejce Tomasovia, która pokonała Sandecję Nowy Sącz 2:0. Srogie lanie od kieleckiego Kolportera otrzymał w Lublinie Motor przegrywając aż 0:4. W Zamościu Hetman uległ jedną bramką rzeszowskiej Stali
Przy stracie drugiej bramki w 28. minucie można dopatrywać się winy bramkarza Bartosza Rachowskiego. Gol padł po rzucie rożnym, a jego autorem był Piotr Bajera. Bajera po indywidualnym błędzie obrońcy Motoru Roberta Chmury w 20. minucie strzelił także pierwszą bramkę dla kielczan. Swoją przewagę w tej części gry goście potwierdzili golem zdobytym tuż przed przerwą przez Jakuba Zabłockiego.

Na początku drugiej połowy goście mogli strzelić kolejne gole. Najpierw okazji sam na sam z bramkarzem Motoru nie wykorzystał Bajera, a w 52. minucie ten sam piłkarz w wymarzonej sytuacji, mając przed sobą tylko Rachowskiego, trafił w słupek. W tym okresie dwie okazje dla lublinian zmarnował Paweł Zajączkowski. Czwartą bramkę kwadrans przed końcem meczu strzelił Marek Gołąbek, który dobił piłkę odbitą przez Rachowskiego po strzale Piotra Kajdy.

- Czujemy się, jakby przejechał po nas walec drogowy - powiedział trener Motoru, Grzegorz Komor. - Kolporter był o klasę lepszy i to było widać. Wcześniej miał kryzys, ale akurat trafiło na nas, że się odblokował.

- Motor był najlepszą drużyną, z jaką graliśmy do tej pory. Przeciwstawiliśmy się jej zaangażowaniem i walką, poza tym mamy większe umiejętności piłkarskie - ocenił szkoleniowiec gości, Dariusz Wdowczyk.

MOTOR LUBLIN 0

KOLPORTER KIELCE 4 (3)

BRAMKI

Kolporter: Bajera (20., 28.), Zabłocki (44.), Gołąbek (75.).

Motor: Rachowski - Różański, Kucharski, Maciejewski, Chmura Ż (70. Golisz) - Nowak (76. Szynkaruk), Syroka (77. Malesa), Maziarz (46. Kubiak Ż), Zajączkowski, Popławski - Prędota. Kolporter: Mierzwa - Pastuszka, Michalski, Gołąbek, Rutka - Kuzera (63. Kajda), Bilski Ż, Hermes (56. Kaźmierczak), Cichoń - Zabłocki, Bajera Ż (81. Małocha).

Marsz w górę tabeli

W Tomaszowie najgoręcej pod obiema bramkami było końcówce pierwszej połowy. W 40. minucie Stanisław Anioł minimalnie niecelnie strzelił głową, a dwie minuty później Michał Gryźlak kąśliwym strzałem posłał piłkę obok słupka bramki Jacka Krawczyka.

Osiem minut po przerwie gospodarze prowadzili 1:0. Dokładne podanie z prawej strony Marcina Żurawskiego wykorzystał Witalij Tyrkało. 10 minut później tomaszowianie wygrywali 2:0. Tym razem z 14 metrów dokładnie strzelił Jacek Iwanicki.

Goście po stracie goli zyskali optyczną przewagę, ale stworzyli tylko jedną groźną sytuację w 70. minucie w zamieszaniu pod bramką na bramkę Tomasovii strzelał Rafał Policht.

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI 2 (0)

SANDECJA NOWY SĄCZ 0

BRAMKI

Tomasovia: Tyrkało (48.), Iwanicki (58.).

Tomasovia: Krawczyk - Bilewicz, Anioł, Wachowicz, Korzeń - Żurawski (70. Gęśla), Rochecki, Głuszko (78. Dunin), Cisek - Iwanicki Ż (88. Pieniążek), Tyrkało.

Sandecja: Jachowicz - Szczepanik, Łukasik, Kandyfer Ż (56. Zagórski) - Gryźlak (84. Howak), Szczepański, Damasiewicz, Krupa, A. Ciastoń (69. Zachariasz) - Świerad Ż (76. T. Ciastoń), Policht.

Nie dowieźli

Zamościanie już w 46. sekundzie stracili bramkę. Jej autorem był Paweł Kloc, który wykończył podanie Bogusława Sierżęgi. W 14. minucie po błędzie bramkarza Rafała Pomianka gola dla Hetmana strzelił Mateusz Kycko. Pięć minut później było już 2:1. Tym razem niezawodny okazał się Sasza Vukadinović. Dwie minuty przed przerwą Stal za sprawą Karola Wójcika wyrównała na 2:2. 12 minut przed końcem wicelider zadał gospodarzom decydujące trafienie. Bramkarza Hetmana Marcina Mańkę pokonał Daniel Grębowski.