Wyniki 24. kolejki IV ligi świętokrzyskiej

Tylko jedna drużyna potrafiła wygrać w tej serii na wyjeździe. Mimo wygranej w Świniarach Wierna Małogoszcz nie zdobyła przewagi nad Nidą Pińczów.

Wierna zdobyła trzy punkty w dramatycznej końcówce. Na pięć minut przed końcem prowadzenie zdobył z rzutu karnego Mariusz Lniany. Zdaniem gospodarzy faulowany w powietrznym pojedynku był... ich gracz.

W Nowinach spotkały się dwa najlepsze zespoły rundy wiosennej. Zarówno Nowiny, jak i Granat w ośmiu poprzednich meczach po pięć razy wygrywały i trzy remisowały. Dość długo wydawało się, że żadna z ekip nie straci miana niepokonanej. Złoty gol padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Szymoniaka i główce Łukasza Stawiarskiego.

Bardzo zacięty, szybki mecz obejrzeli kibice w Połańcu. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym. Został on podyktowany po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gabriela Salwy. Piłkarz Czarnych zrobił to tak precyzyjnie, że gdyby nie zagranie ręką obrońcy Wichra futbolówka wpadłaby bezpośrednio do bramki. Sporo pracy miał też arbiter - Tomasz Marynowski z Ostrowca pokazał w tym pojedynku aż osiem żółtych kartek.

- Gdybyśmy wykorzystali połowę stuprocentowych okazji, strzelilibyśmy 4-5 goli. Sytuacji było mnóstwo, ale brakuje nam rasowego napastnika, który potrafiłby je wykorzystać - denerwował się po meczu z Orliczem Jarosław Lipowski, trener Alitu. To tym bardziej bolesne, że gospodarze zdobyli gola... w pierwszej akcji meczu. Wojciech Gołębiowski uderzył z wolnego w okienko, a odbita - z najwyższym trudem przez bramkarza Orlicza - piłka spadła wprost pod nogi Piotra Wójcika.

WYNIKI 24. KOLEJKI

NOWINY - GRANAT SKARŻYSKO 1:0 (0:0): Stawiarski (62.)

ALIT OŻARÓW - ORLICZ SUCHEDNIÓW 1:1 (1:1): Wójcik (2.) - Bracha (35.)

HETMAN WŁOSZCZOWA - SPARTAKUS DALESZYCE 2:0 (0:0): Rak 2 (57., 83.)

WISŁA SANDOMIERZ - ORLĘTA KIELCE 1:0 (0:0): Laskowski (48.)

NOVICO ŚWINIARY - WIERNA MAŁOGOSZCZ 0:2 (0:0): Lniany (85. karny), Grzesik (88.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - PIAST CHĘCINY 3:0 (1:0): Kwapisz (38. karny), P. Kukuła (47.), Iwański (75.)

CZARNI POŁANIEC - WICHER MIEDZIANA GÓRA 2:1 (1:1): G. Salwa 2 (25. karny, 73.) - Spurek (43.)

NIDA PIŃCZÓW - ŁYSICA BODZENTYN 2:0 (1:0): Lipski 2 (8., 84.)