Marta Niewczas najlepsza w I edycji Ogólnopolskiej Ligi w karate tradycyjnym

KARATE TRADYCYJNE. Marta Niewczas z KU AZS Uniwersytet Rzeszowski zwyciężyła w rozegranym w Lublinie pierwszym turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego.
Turniej odbył się w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Marta Niewczas zdobyła 11 punktów w trzech pojedynkach, w których pokonała Karolinę Kotalę (KKS Kachi Łódź), Agnieszkę Fredę (TS Sokół-Syguła Aleksandrów Łódzki) i Barbarę Marciniak (Lubelski KKT). Druga była Anna Kulczyńska z AKK Łódź, a trzecia Kotala. Wśród mężczyzn najlepszy był Marcin Kotas z SKS Nidan Zielona Góra.

Druga edycja odbędzie się za dwa tygodnie w Zamościu, trzecia - w Toruniu, a finał w Sopocie. Turnieje te stanowią również kwalifikacje do tegorocznego Pucharu Europy. W sumie zawodniczki stoczą 12 walk (spotkają się każda z każdą dwukrotnie).

Wcześniej w Akademii Karate w Lublinie o "dziką kartę" na rozgrywki Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego walczyła Ewa Kusak (KU AZS Uniwersytet Rzeszowski). Niestety rzeszowianka przegrała z Barbarą Marciniak (Lubelski KKT) i to lublinianka wystąpiła w turnieju.

Dla Gazety

Marta Niewczas

KU AZS Uniwersytet Rzeszowski

Tegoroczne zmagania w Lidze rozpoczęłam od zwycięstwa. Stoczyłam trzy pojedynki z zawodniczkami, które są reprezentantkami Polski i które bardzo chcą mnie pokonać. Na szczęście w Lublinie im się to nie udało. Jednak z roku na rok w lidze startują młodsze zawodniczki i jest coraz trudniej. Cieszę się, że nadal udanie i z sukcesami łączę pracę w Radzie Miasta z uprawianiem sportu. A nie jest to łatwe.

Wyniki

1. Marta Niewczas (KU AZS Uniwersytet Rzeszowski)

2. Anna Kulczyńska (AKK Łódź)

3. Karolina Kotala (KKS Kachi Łódź)

4. Aneta Fiebig (SKS Nidan Zielona Góra)

5. Beata Maciejewska (Lubelski KKT)

6. Agnieszka Freda (TS Sokół-Syguła Aleksandrów Łódzki)

7. Barbara Marciniak (Lubelski KKT)