Stasiak KSZO Celsa - Polar Wrocław 1:1 (1:0)

Piłkarze Stasiaka KSZO Celsa nie zdobyli tym razem niezbędnego do utrzymania w II lidze kompletu punktów. Mimo że przeważali, to wczoraj w Ostrowcu tylko zremisowali z Polarem Wrocław 1:1

Pierwsza połowa nie była ciekawa. Przewagę mieli gospodarze, ale ich akcje były schematyczne i obrona wrocławian z łatwością sobie z nimi radziła. W 16. minucie Jacek Kacprzak ładnie strzelił z 20 metrów z rzutu wolnego nad murem Polaru, ale piłkę zmierzającą w okienko równie ładnie obronił Marcin Foltyn. Najlepszą okazję przed przerwą goście mieli w 27. min - Adrian Budka podał do Artura Anioła, a ten z 5 metrów przestrzelił.

Gospodarze przeważali, a okazje bramkowe mieli Marcin Kaczmarek i Arkadiusz Sojka. W końcu ostrowczanie zdobyli gola. W 42. min z lewej strony dośrodkował Arkadiusz Miklosik, a wbiegający Adrian Sobczyński strzałem głową z 10 metrów pokonał Foltyna.

Po przerwie wydawało się, że gospodarze będą kontrolować sytuację, tym bardziej że mieli coraz większą przewagę. Co chwila kotłowało się pod wrocławską bramką.

Byłoby pewnie po meczu, gdyby w 70. min wprowadzony chwilę wcześniej Grzegorz Bała w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Polaru. Ten wybił jednak w polu karnym piłkę ręką, a goście rozpoczęli kontrę. Ze środka piłkę dostał Edwin Kuszyk i on wykorzystał okazję sam na sam z Norbertem Witkowskim, strzelając pod nogami golkipera. Do tego w 81. Tomasz Drąg otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Grając w osłabieniu gospodarze nadal przeważali. Jednak strzały Kaczmarka i Grzegorza Podstawka mijały bramkę Polaru.

Szkoda straconej szansy, tym bardziej że mecz obserwowali hiszpańscy przedstawiciele koncernu Celsa. Mimo remisu schodzących do szatni gospodarzy pożegnały brawa, bo walczyli do samego końca.

W sobotę o godz. 19 ostrowieccy piłkarze podejmują Zagłębie Lubin.