Spotkanie CWKS Legia z kibicami

W poniedziałek na Fortach Bema przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców "Sekcja Sympatyków" spotkali się z reprezentantami CWKS Legia, mniejszościowego udziałowca w Klubie Piłkarskim Legia
Na środę jest wyznaczone zebranie zarządu KP. Nowy właściciel, czyli koncern ITI, zapowiedział podwyższenie kapitału z 1,5 do 8 mln zł. Udziały CWKS zmniejszą się z 20 do 3,75 proc. Przy takim podziale udziałowiec większościowy może mniejszościowego usunąć całkowicie.

Zgodnie z relacją legialive.pl z kibicami spotkali się wczoraj dyrektor sportowy CWKS Janusz Kopaniak i rzecznik Jacek Barszcz. Zapowiedzieli, że w negocjacjach z ITI dotyczącymi praw do klubowego herbu i nazwy (właścicielem jest CWKS) gotowi są pójść na kompromis. Z drugiej jednak strony zapowiedzieli także, że nie są w stanie zgodzić się na wspólną z ITI rejestrację herbu i na to, aby decyzję o ewentualnej zmianie herbu i nazwy klubu zarząd podejmował większością głosów, a nie jednomyślnie, jak do tej pory.

- Dostaliśmy już wezwanie na środę na posiedzenie zarządu, na którym zostanie podwyższony kapitał spółki. Nas na to nie stać - mówili panowie z CWKS. - Nie wyobrażamy sobie zmiany herbu - mówili z kolei kibice. Jednak właścicielem klubu jest teraz ITI i zrobi, co zechce.