Sport.pl

Sport w skrócie

KOSZYKÓWKA

Wynik czwartego meczu finałowego o awans do I ligi mężczyzn: AZS Politechnika Radom - Bafra Sokół Łańcut 73:69. Kwarty: 18:16, 18:15, 19:10, 18:28. AZS: Majewski 17 (2), Kardaś 16 (2), Wolczyk 11, Wall 8 (1), Plutka 2 oraz Wołoszyn 16, Kogut 3. Sokół: Koszuta 16, Miś 12, Romanek 7 (1), Baran 7 (1), Rusin 2 oraz Ecka 9 (2), Ucinek 9 (1), Szymański 4, Bielecki 3 (1). Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2:2. Decydujący mecz w środę o godz. 17.30 w Łańcucie.

KOSZYKÓWKA NA WÓZKACH

Wynik trzeciego meczu półfinału play off koszykarzy na wózkach: Start Rzeszów - Start Wrocław 70:36. Kwarty: 19:8, 23:8, 28:10, 10:10. Rzeszów: Filipski 26 (2), Cyrul 12, Garstka 10, Gorzkowicz 9, Zawada 7, Sujdak 2, Mytych 2, Pisarczyk 2, Kokoszka 0, Mamczur 0. Wrocław: Bandura 14, Olszewski 12, Zieliński 8, Detyna 2, Łysik 0, Szota 0. Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3:0 dla Startu Rzeszów, który awansował do finału. W nim zmierzy się ze Startem Warszawa.

PIŁKA NOŻNA

Wyniki 28. kolejki IV ligi podkarpackiej: Krośnianka - Błękitni Ropczyce 0:2, Rafineria/Czarni Jasło - Rzemieślnik Pilzno 3:1, Wisłoka Dębica - JKS Jarosław 3:0, Sturg SZiK Tyczyn - Pogoń Leżajsk 2:1, Górnovia - Sokół Nisko 0:2, Budo Instal Turbia - MKS Kańczuga 1:1, Babiś Syrenka Roźwienica - Kolbuszowianka 0:4, Stal Mielec - Stal Sanok 2:0, Unia Nowa Sarzyna - Galicja Cisna 3:0 vo.

1. Rafineria/Czarni286571-22
2. Pogoń Leżajsk286268-23
3. Stal Sanok285652-25
4. Stal Mielec285143-20
5. Strug Tyczyn284946-30
6. Wisłoka Dębica284854-22
7. JKS Jarosław284535-29
8. Rzemieślnik Pilzno283745-40
9. MKS Kańczuga283734-40
10.Górnovia283735-35
11.Unia Nowa Sarzyna283732-35
12.Krośnianka283632-26
13.Kolbuszowianka283331-43
14.Błękitni Ropczyce283228-41
15.Sokół Nisko282929-40
16.Budo Instal Turbia282332-53
17.Galicja Cisna281221-88
18.Syrenka Roźwienica28715-78
Wyniki grupy rzeszowskiej klasy okręgowej: Strzelec Frysztak - Kolejarz/Igloopol Dębica 0:4, Izolator Boguchwała - Głogovia 6:3, Jawor Krzemienica - Piast Nowa Wieś 0:1, Team Przecław - Radomyślanka 4:2, Zaczernie - Sokół Sokołów Młp. 0:3, Lechia Sędziszów Młp. - Crasnovia 2:2, Czarnovia - Grodziszczanka 2:2, Herman Hermanowa - Dynovia 2:0.

1. Kolejarz/Igloopol245852-10
2. Izolator Boguchwała245269-23
3. Piast Nowa Wieś244439-24
4. Lechia Sędziszów244339-22
5. Glogovia244140-29
6. Sokół Sokołów234147-27
7. Crasnovia243842-31
8. Jawor Krzemienica243540-37
9. Strzelec Frysztak243026-26
10.Team Przecław233035-46
11.Czarnovia242636-38
12.Grodziszczanka242532-60
13.Radomyślanka242328-61
14.Dynovia232026-50
15.Herman Hermanowa231619-43
16.Zaczernie241421-61
Wyniki grupy stalowowolskiej klasy okręgowej: Jutrzenka Ławnica - Siarka II Tarnobrzeg 1:2, Unia II Sarzynianka - Strażak Niwiska 4:0, Start Wola Mielecka - Zarzecze 3:2, Bukowa Jastkowice - Ikarus Tuszów Narodowy 3:0, Iskra Sobów - Sparta Jeżowe 1:1, Stal II Stalowa Wola - Stal Nowa Dęba 1:0, Sokół Kamień - San Kłyżów 3:2, Tłoki II Gorzyce - Zryw Dzikowiec 1:2.

1. Zryw Dzikowiec245849-15
2. Stal II Stalowa Wola245846-17
3. Sokół Kamień244839-21
4. Bukowa Jastkowice244146-33
5. Unia II Sarzynianka243730-35
6. Tłoki II Gorzyce243538-30
7. Ikarus Tuszów Narodowy243339-42
8. Zarzecze243136-29
9. Siarka II Tarnobrzeg242832-36
10.Stal Nowa Dęba242829-40
11.Sparta Jeżowe242736-44
12.Iskra Sobów242632-41
13.Jutrzenka Ławnica242523-32
14.San Kłyżów242331-50
15.Start Wola Mielecka242329-48
16.Strażak Niwiska242031-64
Wyniki grupy jarosławskiej klasy okręgowej: Start Mirocin - Golbalux Wiązownica 0:5, Budowlani Szówsko - Bizon Medyka 2:0, Start Pruchnik - Czuwaj Przemyśl 1:2, Żurawianka Żurawica - Orzeł Przeworsk 2:0, Łęk Ostrów - Błękitni Grzęska 1:4, Roztocze Narol - Huragan Gniewczyna 8:1, Unia Łukawiec - Polonia II Przemyśl 2:2, LKS Skołoszów - Piast Tuczempy 1:3.

1. Czuwaj Przemyśl235863-11
2. Żurawianka235561-11
3. Skołoszów235162-24
4. Orzeł Przeworsk234752-20
5. Golbalux Wiązownica233853-30
6. Piast Tuczempy233652-24
7. Polonia II Przemyśl233531-28
8. Budowlani Szówsko233437-35
9. Roztocze Narol223349-38
10.Start Pruchnik233033-37
11.Błękitni Grzęska222540-47
12.Bizon Medyka231926-46
13.Łęk Ostrów231829-51
14.Start Mirocin231827-69
15.Unia Łukawiec231426-76
16.Huragan Gniewczyna2339-103
Wyniki grupy krośnieńskiej klasy okręgowej: Rafineria/Czarni II Jasło - Sanovia Lesko 2:0, Iwonka Iwonicz - Leśnik Baligród 1:1, Górnik Strachocina - Górnik Grabownica 3:0, Chłodnie Zarszyn - Brzozovia 0:2, Zamczysko Mrukowa - Zamczysko Odrzykoń 1:1, Start Rymanów - Nafta Jedlicze 3:4, Szarotka Uherce - Piast Miejsce Piastowe 0:1, LKS Skołyszyn - Zorza Łęki Dukielskie 2:4.

1. Sanovia Lesko234842-19
2. Rafinieria/Czarni II234654-27
3. Brzozovia234450-29
4. Piast Miejsce Piastowe234141-28
5. Zamczysko Odrzykoń234143-31
6. Chłodnie Zarszyn233833-25
7. Nafta Jedlicze233331-34
8. Górnik Strachocina233135-24
9. Leśnik Baligród233132-26
10.Start Rymanów233030-34
11.Górnik Grabownica232826-31
12.Iwonka Iwonicz232342-58
13.Skołyszyn232116-31
14.Zorza Łęki Dukielskie232031-66
15.Szarotka Uherce231821-39
16.Zamczysko Mrukowa231724-50