Wszyscy wrócili z tarczą

Niezwykle udany był ostatni weekend naszych III-ligowców. Mimo że cała trójka drużyn z naszego regionu grała na wyjazdach, wszystkie zdołały wygrać swoje mecze.
Piłkarze Motoru obawiali się tego meczu, gdyż Siarka przed tygodniem wygrała w Rzeszowie i do meczu z Motorem przystępowała w roli faworyta. Tymczasem już w piątej minucie Paweł Zajączkowski płaskim strzałem z 15 metrów uzyskał prowadzenie dla lublinian. Po przerwie nadal przeważał Motor, czego efektem była druga bramka zdobyta przez Roberta Chmurę, który jeszcze niedawno grał w Siarce. W 63. minucie było już po meczu. Zajączkowski zagrał do Konrada Nowaka, który bez trudu ograł Morawskiego i uderzeniem z kilkunastu metrów zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Michał Ćwik.

SIARKA TARNOBRZEG 1 (0)

MOTOR LUBLIN 3 (1)

Bramki:

Siarka: Ćwik (90.)

Motor: Zajączkowski (5.), Chmura (54.), Nowak (64.)

SKŁADY

SIARKA: Tomczyk - Kaznecki (65. Pietrucha), Morawski, Stochla, M. Stępień - Antkiewicz, Barycza, Pszeniczny, Piątkowski - Gielarek, K. Stępień Ż (46. Ćwik)

MOTOR: Rachowski - Chmura, Maciejewski, Kucharski, Różański - Syroka, Maziarz (89. Ukalski), Zajączkowski (80. Szynkaruk), Nowak Ż (67. Golisz) - Popławski, Prędota (83. Malesa).

Wynik poszedł w świat

Wczoraj w Staszowie zawodnicy Hetmana Zamość dwa razy celnie strzelili i zdobyli dwa gole. W drugiej minucie gospodarze po golu Mariusza Mężyka prowadzili 1:0.

Pogoń przeważała, ale bramki strzelali goście. Piłkarze Hetmana w całym meczu oddali dwa celne strzały i... zdobyli dwie bramki. W 18. min był już remis. Z prawej strony dośrodkowywał Mariusz Pliżga, a Sasa Vukadinović strzałem głową nie dał szans Łukaszowi Florysowi.

Później w meczu nic się nie zmieniło. Gospodarze przeważali, ale klarowniejsze sytuacje miał Hetman. Na 2:1 dla zamościan podwyższył Mariusz Pliżga, dobijając piłkę po strzale Bartosza Szepety. - Nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, ale wynik idzie w świat. Mieliśmy mniej sytuacji, ale byliśmy skuteczniejsi - skomentował Dariusz Kmiecik, trener Hetmana.

POGOŃ STASZÓW1 (1)
HETMAN ZAMOŚĆ2 (2)
Bramki

Pogoń: Mężyk (2. po podaniu Ożoga)

Hetman: Vukadinović (18.), Pliżga (34.)

Sędziował: Jacek Karpeta (Radom)

Pogoń: Florys - Kot, Matyja, Szarowski - Ożóg, Kaczówka, Dudajek, Maciorowski, Rzepa (59. Szmańkowski) - Mężyk, Grad (83. Krakowiak)

Hetman: Mańka - Karpowicz, Sawic, Walewski - Pliżga, Kocis, Vukadinović (90. M. Lipiec), Kapłon, Waga - Albingier (90. Kwit). Szepeta (73. P. Lipiec)

Podarunek Wisły

Broniąca się przed spadkiem Tomasovia wywiozła komplet punktów z Krakowa. Duży udział w jej zwycięstwie miał lewy obrońca Wisły II Mariusz Magiera.

Magiera najpierw w siódmej minucie trafił do własnej siatki, a 10 min później nie upilnował Jacka Iwanickiego, który podwyższył na 2:0. - Mieliśmy szczęście, bo Wisła nam podarowała pierwszą bramkę - mówił po meczu zadowolony trener gości Tomasz Orłowski.

Pierwszy groźny strzał wiślaków miał miejsce w 28. min. Po wolnym Hajduka Paweł Strąk główkował obok słupka. W 51. min gospodarze strzelili honorowego gola. Z lewej strony podał Witkowski, a Marcin Szałęga z woleja trafił w lewy róg bramki Jacka Krawczyka.