Kolporter Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:35 (16:15)

Nie najlepiej wypadło pożegnanie piłkarek ręcznych Kolportera z własną publiczności. W obecności garstki kibiców kielczanki przegrały u siebie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 30:35. Za tydzień ostatni mecz sezonu - Kolporter gra w Gliwicach z Sośnicą
Kielczanki przed dwoma tygodniami zapewniły sobie utrzymanie w ekstraklasie, a jedyny cel, jaki miały jeszcze w tym sezonie, to walka o Puchar Polski. W minioną środę przegrały z Bystrzycą Lublin półfinałowy pojedynek o to trofeum, ale gra ekipy Dariusza Dworaczyka mogła się podobać. Zupełnie inaczej było w sobotę.

Choć zaczęło się dobrze - skuteczna gra Natalii Artsiomenki oraz Joanny Dworaczyk sprawiła, że gospodynie szybko prowadziły 5:1. Nieźle grała tez kielecka obrona. Kielczanki pewnie prowadziły, ale tylko przez kwadrans. Potem bowiem nie tylko skończyła się ich niezła gra w ataku, ale i na kielecką defensywę sposób znalazły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, przede wszystkim Marzena Kubera oraz Justyna Łabul. Całkiem niespodziewanie ze stanu 10:5 w 13. minucie, pięć minut przed przerwą, zrobiło się 11:13.

Wyrównana walka toczyła się jeszcze pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. Od stanu 17:16 pięć goli z rzędu zdobyła Piotrcovia, a potem już kontrolowała przebieg spotkania. Nie pomogła skuteczna gra Krystyny Swatko, choć dziewięć minut przed końcem spotkania Kolporter przegrywał tylko dwoma golami (27:29). Potem wszystko wróciło do normy i gospodynie znów nie wiedziały, jak powstrzymać skuteczne zawodniczki Piotrcovii.

Rozgrywki ekstraklasy kielczanki zakończą w sobotę wyjazdowym meczem z Sośnicą Gliwice. Kolejkę przed zakończeniem rozgrywek tytuł mistrza Polski zapewniła sobie Nata AZS AWFiS Gdańsk. Wcześniej wiadomo było, że do I ligi spadają Gościbia Sułkowice i AZS AWF Katowice. Ich miejsce zajmą Pogoń Żory i SMS Gliwice.

KOLPORTER KIELCE - PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 30:35 (16:15)

Kolporter: K. Rębosz. Sadura, Fijas - Swatko 10 (1), Artsiomenka 8 (3), Dworaczyk 7, Gruba 4, D. Rębosz 1, Sęktas, Czaplińska, Duda, Rolak, Gawęcka. Piotrcovia: Skura 1 (1), Kowalczyk - Łabul 9, Kubera 9 (2), Niedźwiedź 4, Jeżycka 4, Kopertowska 3, Jendrych 3, Sebrala 2, Siudowska. Sędziowali: Mirosław Majkowski i Piotr Wojdyr (Gdańsk). Kary: 12 i 14 minut. Widzów ok. 150.

Przebieg meczu: I połowa: 0:1, 5:1, 5:3, 7:3, 9:4, 10:5, 10:9, 11:9, 11:13, 13:13, 13:14, 14:15, 16:15; II połowa: 16:16, 17:16, 17:21, 18:21, 20:21, 23:24, 23:27, 24:28, 26:28, 27:29, 27:31, 28:31, 28:33, 29:34, 30:35