Porażka PZU Polfy Pabianice w finale Pucharu Polski

Pabianickie koszykarki potwierdziły wczoraj, że ten sezon muszą uznać za stracony. W lidze nie awansowały do finału, nie zdobyły też Pucharu Polski, przegrywając w decydującym spotkaniu z Aquaparkiem Polkowice
Polkowiczanki zrewanżowały się PZU Polfie za porażkę w walce o brązowy medal mistrzostw Polski. Wówczas drużyna z Pabianic wygrała dwa mecze w hali Aquaparku. Okazją do rewanżu był rozegrany w Polkowicach finał Pucharu Polski. Przypomnijmy, że w rozegranym w piątek półfinale pucharu pabianiczanki wyeliminowały lokalnego rywala ŁKS Lotto, a ich wczorajsze rywalki okazały się lepsze od mistrzyń Polski - Lotosu Gdynia.

Początek wczorajszego meczu należał do zespołu z Pabianic. Podopieczne Ireneusza Taraszkiewicza po celnym rzucie Sylwii Wlaźlak w 8 min prowadziły 16:6. Niestety, dziesięć minut później, dzięki trafieniu byłej pabianiczanki Agnieszki Pałki, gospodynie wyszły na prowadzenie 24:23. Po chwili przewaga polkowiczanek powiększyła się do sześciu punktów.

Koszykarki PZU Polfy dogoniły rywalki w trzeciej kwarcie i dzięki trafieniu Agnieszki Jaroszewicz wygrywały 36:35. Jeszcze przed zakończeniem tej części gry po rzucie za trzy punkty Edyty Koryzny gospodynie odzyskały prowadzenie i nie oddały go już do końca meczu.

Aquapark Polkowice - PZU Polfa Pabianice 63:56 (16:16, 15:10, 15:18. 17:11)

Aquapark: Jasnowska 19, Kłosińska 10, Stempniewicz 9, Koryzna 8, Marczewska, Pałka po 6, Nowacka 5, Urban, Waligórska

PZU Polfa: Trześniewska 24, Wlaźlak 9, Jaroszewicz 8, Krystofova 6, Lamparska 4, Polakova 3, Piestrzyńska 2, Korzeniewska, Libicova.