Trzy razy karne

Kadra Lubelszczyzny młodzików młodszych zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Reprezentacji Związków Piłki Nożnej o Puchar prezesa PZPN. Po ostatnim gwizdku sędziego lublinianie usłyszeli wiele komplementów za widowiskową i emocjonującą grę.
Impreza była przeznaczona dla chłopców z rocznika 1992 (młodzik młodszy), a jej celem była popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych oraz przegląd zawodników tej kategorii w poszczególnych województwach. W turnieju wystartowały reprezentacje 15 województw. Zabrakło jedynie ekipy z Małopolski, którą zastąpiła drużyna SMS Łódź.

W fazie eliminacyjnej turniej rozgrywano w grupach, w których cztery zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły. Lubelszczyzna trafiła do grupy z reprezentacjami województw: mazowieckiego, dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego i zajęła w niej drugie miejsce, ustępując jedynie warszawiakom. W ćwierćfinale nasza reprezentacja spotkała się z Wielkopolskim ZPN. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Ponieważ dogrywka także nie rozstrzygnęła losów meczu, o wyniku decydowały rzuty karne, wygrane przez Lubelski ZPN 8:7. W półfinale młodzi adepci piłki nożnej z Lubelszczyzny nie mieli już tyle szczęścia i po bezbramkowym remisie przegrali w karnych z Podlaskim ZPN 4:5. W meczu o trzecie miejsce podopieczni trenera Waldemara Wojciechowskiego zmierzyli się z Lubuskim ZPN. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Również dogrywka nie przyniosła zmiany tego wyniku i po raz trzeci w tym turnieju lublinianie przystąpili do wykonywania jedenastek. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodników, którzy wygrali 4:2. W tym zwycięstwie duży udział miał lubelski bramkarz Grzegorz Fularski, który obronił dwa rzuty karne. Trzecie miejsce w kraju to duży sukces Lubelskiego ZPN, którego barw bronili: Fularski (Wieniawa Lublin), Kamil Chmielnicki (BKS Lublin), Rafał Giziński, Bartłomiej Wiejak (obaj Orły Kazimierz), Łukasz Mazurek (Wieniawa), Rafał Bartnik (Legion Lublin), Konrad Gajowiak (Górnik Łęczna), Arkadiusz Szyper (AMSPN Hetman Zamość), Mateusz Olszak, Kamil Werema (obaj Orły), Tomasz Małek (Legion), Mateusz Wołek (Orlęta Radzyń Podlaski), Maciej Włodkiewicz (BKS), Michał Skiba (Tomasovia Tomaszów Lubelski), Bartłomiej Mazur, Przemysław Kanarek (obaj Hetman), Michał Zuber (Górnik), Dawid Urbanek (Puławiak Puławy). Kadrę szkoleniową stanowili: Waldemar Wojciechowski, Zbigniew Bartnik, Michał Świderski. Dodatkowo Kamil Werema otrzymał nagrodę specjalną z piękną bramkę strzeloną głową w meczu z Lubuskim ZPN - koszulkę reprezentanta Polski Tomasza Kłosa wręczoną przez wiceprezesa PZPN ds. młodzieży Eugeniusza Nowaka. LZPN cały czas wyszukuje w rozgrywkach klubowych i szkolnych najlepszych zawodników do reprezentacji. Trener Bartnik liczy także na trenerów klubowych, którzy mogą zgłaszać zawodników do kadry województwa.

W meczu finałowym wygrała drużyna z województwa Mazowieckiego, która w regulaminowym czasie gry zremisowała z Podlaskim 1:1, a w dogrywce zdobyła z rzutu karnego złotą bramkę.

Kolejność końcowa:

1. Mazowieckie

2. Podlaskie

3. Lubelskie

4. Lubuskie