Sukcesy młodych ciężarowców

Pięciu reprezentantów miało Opole w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wszyscy zdobyli medale. - To bardzo dobry występ naszych zawodników. Chyba najlepszy w historii Olimpiady Młodzieży - podkreśla trener Budowlanych Bolesław Kardela

To bardzo dobry występ naszych zawodników. Chyba najlepszy w historii Olimpiady Młodzieży - mówi trener Budowlanych Bolesław Kardela.

Na odbywającej się w Poznaniu imprezie Budowlani mieli trzech reprezentantów. Najlepszy wynik osiągnął uczeń ZSZ nr 4. Tadeusz Biega (kat. do 77 kg) z wynikiem 280 kg (122,5 + 157,5) zajął pierwsze miejsce. Srebro w kategorii do 62 kg wywalczył uczeń drugiego gimnazjum Grzegorz Szymura, w dwuboju osiągnął 225 kg (97,5 +127,5). Trzecie miejsce na podium zajął Damian Kulpa (kat. 94 kg), uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych, który w dwuboju dźwignął 267,5 kg (117,5 + 150).

Bardzo dobrze spisali się również podopieczni trenera Stefana Fałka z MOS. Drugie miejsce zajęła jedyna dziewczyna w gronie reprezentantów naszego miasta Magdalena Mielczarek. W kategorii do 53 kg osiągnęła 127,5 kg (55 + 72,5). - Złoto przegrałam tylko przez wagę ciała, ale już obiecałam mojej rywalce, że rewanż wezmę na mistrzostwach Polski juniorek w lipcu. To jak na razie mój największy sukces - mówi Magdalena, uczennica Gimnazjum nr 6, która podnoszenie ciężarów uprawia od ponad roku. Trzecie miejsce w kategorii do 85 kg zajął jej klubowy kolega, uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych Stanisław Ulrych - podniósł 252,5 kg (110 +142,5).

Oprócz trenerów Kardeli i Fałka opiekę nad młodymi ciężarowcami sprawowali: trener reprezentacji Polski seniorów Ryszard Szewczyk i srebrny medalista olimpijski z Barcelony Krzysztof Siemion.