Dobre występy poznanianek w wioślarskim Pucharze Świata

Najlepszy czas eliminacji w jedynkach wagi lekkiej uzyskała Julia Michalska, a duet Ilona Mokronowska-Magdalena Kemnitz był najlepszy wśród dwójek wagi lekkiej.
Na poznańskim jeziorze Malta rozpoczęły się wczoraj regaty Pucharu Świata - jedna z najbardziej prestiżowych imprez w tej dyscyplinie. Świetnie w rywalizacji jedynek wagi lekkiej spisała się Julia Michalska z Trytona Poznań, która wygrała swój bieg i z najlepszym czasem eliminacji awansowała bezpośrednio do niedzielnego finału. Michalska walczy o miejsce w dwójce podwójnej wagi lekkiej z Magdaleną Kemnitz z Posnanii Poznań. Wiadomo bowiem, że pewne miejsce w tej łódce ma Ilona Mokronowska z Posnanii. Wczoraj jej partnerką była Kemnitz - poznanianki dość pewnie wygrały swój bieg eliminacyjny - na mecie miały ponad 7 s przewagi nad drugą łódką. To, czy w kwalifikacjach olimpijskich w czerwcu w Lucernie partnerką Mokronowskiej będzie Kemnitz czy Michalska, wyjaśni się już za dwa tygodnie, podczas kolejnych regat Pucharu Świata w Duisburgu. - Czuję się mocna. A gdyby nie udało się znaleźć miejsca w dwójce wagi lekkiej, to spróbuję w normalnych jedynkach - mówiła wczoraj Michalska.

Najlepszy czas w przedpołudniowych kwalifikacjach uzyskała również czwórka podwójna: Adam Bronikowski (AZS AWF Warszawa), Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Toruń) i Adam Korol (AZS AWF Gdańsk). Cztery inne osady o awans do półfinałów musiały walczyć w popołudniowych repesażach.