Sławomir Kruszkowski w finale regat Pucharu Świata

Wioślarz AZS Toruń i jego koledzy z czwórki podwójnej wygrali piątkowy bieg eliminacyjny na poznańskiej Malcie. W niedzielę popłynie o medal

Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo przez 1500 m wyścigu Kruszkowski i spółka plasowali się na trzeciej, a potem na drugiej pozycji. Dopiero na finiszowej "pięćsetce" wyprzedzili o 0,64 s prowadzących od startu Rosjan (tylko zwycięzca przechodził do finału, reszta do repesaży). Nasi wicemistrzowie świata wygrali w słabym czasie 6.11,37 min. Nie udało się za to męskiej ósemce z Michałem Stawowskim i sternikiem Danielem Trojanowski (obaj AZS/SMS/UMK) w składzie. W stawce czterech osad w swym przedbiegu zajęli na Malcie trzecie miejsce w czasie 6.01,23 i w sobotę popłyną w biegu o wejście do finału (w Poznaniu zjawiło się tylko osiem osad, więc repesaż będzie zarazem półfinałem - do finału przejdą aż cztery z sześciu łódek).