IV liga piłki nożnej. Regionalne derby przy Sabinowskiej

Do kolejnych derbów dojdzie w najbliższej kolejce IV ligi. KS Włodar Domex zagra z Lotnikiem Kościelec
Spotkanie przy ul. Sabinowskiej zapowiada się niezwykle ciekawie. Dotychczasowe pojedynki między tymi drużynami zawsze dostarczały wielu emocji. W rundzie jesiennej częstochowianie przegrali w Kościelcu 0:3. Obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Włodar jest na 9. miejscu z 32 punktami. Kościelczanie pozycję wyżej z 33 punktami.

- Na pewno stać nas na korzystny wynik - mówi trener Lotnika Jan Teodorczyk. - Włodar w tym sezonie nie prezentuje się najlepiej. O zwycięstwie rozstrzygnie zapewne jedna bramka, gdyż spodziewam się zaciętego spotkania i dużo walki na boisku. Na naszym ostatnim meczu był trener Kokott, który kiedyś trenował Lotnika. My znamy piłkarzy Włodara. Czymś specjalnym się nie zaskoczymy.

- Lotnik to bardzo ciekawy zespół - ocenia trener Włodara Gothard Kokott. - Mają bardzo dobrą defensywę z najlepszym bramkarzem IV-ligi Grześkiem Cyrulińskim. Spodziewam się ciekawego spotkania. Zawodnicy znają się bardzo dobrze, są kolegami, ale boisko wyzwala dodatkowe emocje.

Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17.

Przed swoimi kibicami zagrają również walczący o utrzymanie piłkarze Jury Niegowa, którzy podejmować będą w niedzielę o godz. 17 ostatnią w tabeli Unię Strzemieszyce. Jest to okazja dla podopiecznych trenera Stanisława Cygana do podreperowania punktowego konta.

Na wyjazdach zagrają dwaj pozostali nasi czwartoligowcy. Drugi w tabeli KS Raków zagra w Kromołowie ze Źródłem. Do tego klubu w przerwie zimowej przeszli dwaj zawodnicy Rakowa: Tomasz Czok i Rafał Psonka.

MKS Myszków z nowym trenerem Jerzym Okularczykiem udaje się do Sławkowa na mecz z liderującym MKS-em. Po ostatnich wynikach myszkowian trudno o optymizm.

Pozostałe mecze: Concordia Knurów - Slavia Ruda Śląska, Szombierki Bytom - Urania Ruda Śląska, Górnik II Zabrze - Śląsk Świętochłowice, Czarni Sosnowiec - GKS Tychy.