24. kolejka III ligi

8 maja zespoły z Pomorza Środkowego będą grać z drużynami z Wielkopolski

Gwardia gra z Wartą Poznań, a Kotwica z Mieszkiem Gniezno w sobotnich pojedynkach III ligi. Nie będą to łatwi rywale

Warta mimo sporych osłabień, jakich doznała w przerwie zimowej (odeszli m.in. Marcin Florek, Sławomir Suchomski i Marcin Wojciechowski), wiosną gra całkiem przyzwoicie. Tyle że punkty zdobywa w meczach na własnym boisku. Jedyne wiosenne oczko zespół Wojciecha Wąsikiewicza przywiózł z Wejherowa, gdzie zremisował 2:2 z ostatnim w tabeli Gryfem. Jest więc szansa, by gwardziści wreszcie przełamali niemoc i zdobyli komplet punktów. Najbardziej uważać muszą na Krzysztofa Gościniaka, byłego wieloletniego pomocnika Obry Kościan, który przed rokiem przegrał z Krzysztofem Mikułą z Floty rywalizację o tytuł króla strzelców.

Z kolei kołobrzeska Kotwica podejmuje beniaminka III ligi Mieszka Gniezno, który w przeciwieństwie do ekipy zielonych zimą się wzmocnił. To tutaj trafił Suchomski, a oprócz niego Michał Zarembski ze zlikwidowanej Polonii Bydgoszcz. Piłkarze z Gniezna wiosną zremisowali w Koszalinie 0:0 (jedyny punkt Gwardii w tej rundzie). Tym samym rezultatem zakończył się przed tygodniem mecz Mieszka z potentatem ligi Kujawiakiem Włocławek. Szczególne znaczenie ten mecz może mieć dla napastnika Kotwicy Kamila Jakubiaka. Zawodnik ten zimą przeprowadził się z Gniezna do Kołobrzegu. Przed tygodniem w Wejherowie wszedł na boisko dopiero na 22 minuty przed końcem meczu, ale mimo to zdołał strzelić bramkę, ostatecznie ustalając wynik na 3:1 dla Kotwicy. W pierwszej rundzie strzelił jedynego gola dla Mieszka w przegranym 1:2 pojedynku przeciwko kołobrzeżanom. Czy tym razem odpokutuje winy?

Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17. Trzeci nasz reprezentant w III lidze, Flota, w tym i przyszłym tygodniu pauzuje.