Staszic i LCEZ mistrzami

Dziewczêta z I LO i ch³opcy z Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej triumfowali w Mistrzostwach Miasta Lublina Szkó³ Ponadgimnazjalnych

Organizatorem rozgrywek był Miejski Szkolny Związek Sportowy w Lublinie. Do fina³ów awansowały po cztery najlepsze drużyny wyłonione w drodze eliminacji. Wśród dziewcząt pary półfinałowe tworzyły zespoły II LO i III LO oraz I LO i V LO. Zdecydowanie więcej emocji wywołał pierwszy z półfinałów, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Ostatecznie po zaciętej walce decydującego seta w stosunku 15:13 rozstrzygnął na swoją korzyść zespół z II LO i ta drużyna zmierzyła się w finale z reprezentacją I LO, która stosunkowo łatwo wygrała z V LO 2:0.

Decydująca rozgrywka miała dramatyczny przebieg. W pierwszym secie zwyciężyły dziewczyny z I LO i wszystko wskazywało na to, że podopieczne Dariusza Gęcy rozstrzygną ten mecz na swoją korzyść już w drugim secie, gdyż prowadziły w nim 20:15. W tym momencie wiatr w żagle złapały zawodniczki z II LO, które po szaleńczej pogoni zdołały odrobić straty i wygrać tego seta 26:24. O tytule zadecydował tie-break. Reprezentantki I LO nie załamały się niepowodzeniem w drugim secie i pewnie wygrały w trzeciej partii 15:9. Zwycięski zespół wystąpił w sk³adzie: Joanna Gronowska, Dorota Kowalska, Karolina Pisiewicz, Ewa Strzałkowska, Justyna Nieściór, Renata Struzik, Monika Opalińska, trener Dariusz Gęca. W meczu o trzecie miejsce III LO pokonało V LO 2:0.

Wiele emocji dostarczyły kibicom mecze półfinałowe wśród chłopców. LCEZ pokonało XIX LO dopiero w trzecim secie i to 15:13. Natomiast drugi finalista - drużyna ZSB, także po trzysetowej walce, pokonał V LO 2:1. W spotkaniu o pierwsze miejsce było już dużo spokojnej. LCEZ wygrał w dwóch setach z ZSB i podopieczni Bogdana Żabickiego zostali mistrzami Lublina. LCEZ wystąpił w składzie: Piotr Krysiak, Piotr Zieliñski, Arkadiusz Wilkos, Radosław Powierża, Adrian Kobielarz, Jakub Walczak, Artur Trepiak. W meczu o trzecie miejsce XIX LO pokonało pewnie reprezentacjê V LO 2:0.