Stasiak/KSZO Ostrowiec 安i皻okrzyski - T這ki Gorzyce 2:1

PIΘA NO烤A. II LIGA. Gol Waldemara Przysiudy w 90. minucie spotkania da pi趾arzom Stasiaka KSZO Celsa zwyci瘰two w Ostrowcu nad T這kami Gorzyce 2:1. Gorzyczanie nadal bez zwyci瘰twa w rundzie wiosennej.
Rozpocz窸o si od mocnego uderzenia gospodarzy. Ju po minucie pi趾arze Stasiaka/KSZO mogli prowadzi. Po strzale g這w Dariusza Preisa pi趾 z linii bramkowej wybi obro鎍a T這k闚 Krystian Lebioda. Co nie uda這 si Preisowi, dwie軼ie sekund p騧niej uda這 si jego kolegom z dru篡ny. Rzut wolny z prawej strony boiska egzekwowa Arkadiusz Miklosik, do鈔odkowa w pole karne, a tam Jaromir Wieprz耩 wyprzedzi gorzyckiego obro鎍 i g這w z o鄉iu metr闚 pokona Krzysztofa Petrykowskiego. To nie koniec okazji gospodarzy na gole. Trzy minuty p騧niej po do鈔odkowaniu z rzutu ro積ego Grzegorz Podstawek strzeli z woleja tu przy s逝pku, ale zn闚 sytuacj ratowa zawodnik T這k闚 - tym razem Bogus豉w Pacanowski wybi pi趾 z linii bramkowej.

Obl篹enie bramki T這k闚 trwa這 jednak tylko siedem minut. Pi趾arze Stasiaka/KSZO liczyli chyba, 瞠 go軼ie nadal b璠 ograniczali si do faul闚 (za co cz瘰to byli karani 鄴速ymi kartkami) i tylko czekali na akcje gospodarzy. Tymczasem zawodnicy z Gorzyc ruszyli do ataku i ju w 15. minucie Dariusz Solnica silnie strzeli obok s逝pka bramki Norberta Witkowskiego.

Wyr闚nanie pad這 dziesi耩 minut p騧niej. Akcj na 鈔odku boiska rozpocz掖 Piotr Ba雟ki, poda prostopadle do Krystiana Lebiody, kt鏎y wbieg w pole karne i wy這篡 pi趾 na 鏀my metr. Tam sta這 trzech niepilnowanych graczy T這k闚, na strza zdecydowa si Solnica, a pi趾a pod brzuchem golkipera Stasiaka/KSZO wpad豉 do bramki gospodarzy. Trzy minuty potem go軼ie przeprowadzili kopi tamtej akcji. Tym razem podawa Solnica, zn闚 zaspali miejscowi obro鎍y, ale tym razem strza Ba雟kiego obroni Witkowski.

Gospodarze mieli jeszcze gro幡 sytuacj - w 33. minucie w zamieszaniu pod bramk T這k闚 tylko cud uratowa go軼i przed strat gola. Po strzale Podstawka obro鎍y wybili pi趾.

Druga po這wa mog豉 si rozpocz望 dla gospodarzy r闚nie dobrze jak pierwsza. Ju w 47. minucie Arkadiusz Sojka by w idealnej sytuacji, ale strzeli wysoko nad bramk. Mecz stawa si coraz bardziej zaci皻y. Wida by這, 瞠 obu dru篡nom bardzo zale篡 na punktach, tak potrzebnych do utrzymania w II lidze.

Gospodarze przewa瘸li, ale nie mieli pomys逝 na zdobycie gola. Akcje Stasiaka/KSZO ko鎍zy造 si tu po mini璚iu 鈔odkowej linii boiska. W 76. min Podstawek ujrza 鄴速 kartk za pr鏏 wymuszenia rzutu karnego, a dopiero dwie minuty p騧niej gospodarze (Adrian Sobczy雟ki) oddali pierwszy celny strza po przerwie na bramk T這k闚.

Nic nie zapowiada這 ogromnych emocji w ko鎍闚ce. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gospodarze przeprowadzili kolejn akcj. Na lewej stronie pi趾 przej掖 Marcin Kaczmarek, zacentrowa w pole karne, a pi趾a po rykoszecie spad豉 pod nogi Waldemara Przysiudy. Wprowadzony w drugiej po這wie pomocnik Stasiaka/KSZO strzeli z woleja i pi趾a ku rado軼i blisko czterotysi璚znej publiczno軼i wpad豉 pod poprzeczk bramki T這k闚.

STASIAK KSZO CELSA OSTROWIEC 2 (1)

TΜKI GORZYCE 1 (1)

STRZELCY BRAMEK:

Stasiak KSZO Celsa: Wieprz耩 (4.), Przysiuda (90.).

T這ki: Solnica (25.).

Widz闚: ok. 3,5 tys.

Stasiak KSZO Celsa: Witkowski - Gosty雟ki, Czerbniak, Wieprz耩 - Preis (46. Przysiuda), Lenart (33. Mr霩ek), Miklosik, Sobczy雟ki, Kaczmarek - Podstawek , Sojka (80. Ba豉).

T這ki: Petrykowski - Sygu豉, Piasecki, Wtorek, Lebioda - Pacanowski , Sobieraj (89. G逝ch), Kusiak (75. Murdza), ζwryszyn - Ba雟ki (83. Fabianowski), Solnica .

Pozosta貫 wyniki 26 kolejki II ligi:

POLAR WROCxW - SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 0:2 (0:1): Piegzik (11.), Kr鏊 (55.).

RKS RADOMSKO - ALUMINIUM KONIN 3:0 (1:0): Mooc (35., 53.), Kowalski (86.).

JAGIELLONIA BIAΧSTOK - GKS BEzHAT紟 1:3 (1:1): Cha鎥o (23.) - Chmiest (40.), Kuranty (61.), Gargu豉 (66.).

KSZO/STASIAK OSTROWIEC 名I邛OKRZYSKI - TΜKI GORZYCE

ZAG牞IE LUBIN - CRACOVIA KRAK紟 1:0 (0:0): Pach (49.).

ARKA GDYNIA - MKS POGO SZCZECIN 1:0 (0:0): Dymkowski (86.).

Mecz RUCH CHORZ紟 - ΘS 笈 zosta przerwany po 45 minutach przy stanie 2:0 z powodu burd kibic闚.

Pauzowa造 PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAx i PIAST GLIWICE

Wynik ostatniego meczu 25. kolejki:

GKS BEzHAT紟 - ARKA GDYNIA 6:1 (1:1): Dziedzic (38.), Pawlusi雟ki (53.), Gargu豉 (57.), Chmiest (72.), Kaczorowski (76.), Kolendowicz (87.) - Pudysiak (21.).