Brąz Małgorzaty Marszałek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych "Wielkopolska 2004"

AKROBATYKA. Pierwszy medal dla Świętokrzyskiego zdobyła w Poznaniu Małgorzata Marszałek - w konkurencji skoków zawodniczka Piramidy Kielce była trzecia. Bardzo blisko tego wyniku był jej kolega klubowy Paweł Kopacz, który miejsce na podium przegrał zaledwie o 0,1 punktu. Po błędach w układach do finałów nie weszli pozostali skoczkowie z Kielc - Paweł Muskała i Agata Śledź.

BADMINTON. Tylko dwa wygrane mecze w pierwszej rundzie: Adriana Dziółko (AZS Kielce) w grze pojedynczej i debla Joanna Stobiecka (Orlicz Suchedniów) - Paulina Sztandera (AZS) to plon występu na turnieju badmintonistów w Koninie.

BOKS. Zarówno dwójka ze Staru Starachowice - Piotr Szczodrak (52 kg) i Mateusz Łyżwa (75 kg) - jak i jedynak z Gwardii Kielce Paweł Kita (66 kg) przegrali w Gnieźnie już w pierwszych walkach eliminacyjnych i odpadli z walki o medale.

BRYDŻ. Piąte miejsce w rywalizacji teamów pary Suportu Kielce Sebastian Franusiak - Szymon Półtorak to największe osiągnięcie w debiutanckim starcie Świętokrzyskiego w tej dyscyplinie w Szamotułach.

KOSZYKÓWKA. Drużyna Lafarge Nida Gips Kielce po porażkach z Unią Tarnów, Ochotą Warszawa i Pyrą Poznań zajęła w eliminacjach ostatnie, czwarte miejsce w grupie B. Podopieczni Mikołaja Woźniaka na zakończenie rywalizacji pojedynku o 7. miejsce pokonali w Ostrowie Wielkopolskim Ósemkę Wejherowo 83:73.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW. Piąte miejsce Jacka Latały ze Staru Starachowice (69 kg) i 8. Damiana Stachuczego ze Stali Kunów (50 kg) to dorobek sztangistów z naszego regionu na zawodach w Poznaniu.

TAEKWONDO WTF. - Wyjątkowo wracamy bez medali - stwierdził po występie w Śremie szóstki zawodników MKS Końskie ich trener Mariusz Mazur. Wyróżnił sklasyfikowanych na miejscach 5-8. Damiana Zasadę (51 kg), Wojciecha Strzelczyka (45 kg) i Sandrę Chmielewską (46 kg).

ZAPASY. Cztery punkty dla Świętokrzyskiego to wynik turnieju zapaśniczego chłopców (styl wolny) w Krotoszynie. Najwyżej - na 13. miejscach - sklasyfikowani zostali Dariusz Kocia w wadze do 63 kg (Bila Skarżysko) i Zbigniew Dziubiński (100 kg, Znicz Podzamcze).